Sari la conținut

firton


firton

Postări Recomandate

salutare tuturor!

Bine v-am gasit. Ma numesc Matei f. sunt tanar arhitect si de vreo 3-4 luni cochetez cu forex-ul. Bineinteles nu e greu de ghicit de ce tocmai acum...Am auzit despre forex din pura intamplare dand un search pe google: ,,in ce poti investi 2000 USD''....si iata-ma aici. Dupa cum va spuneam, de ceva vreme am inceput sa citesc despre subiect, mai ales pe acest site (aici am gasit o comunitate foarte deschisa si informatii importante) si sa fac trade pe un cont demo. Astazi am ajuns la concluzia ca ar fi timpul sa investesc live si sa-mi fac intrarea pe forum.

Profit de acest post de inceput sa cer si primul sfat. In general sunt destul de dezamagit de cum se misca treburile pe meleagurile natale si mi-am propus pe cat se poate sa investesc in lucruri independente de Romanica asa ca planuiesc sa-mi deschid un cont live la un broker dinnafara: GCI Trading (sper sa nu se interpreteze ca reclama). Daca se poate as dori niste pareri legate de acest lucru. (plusuri si minusuri)

Va multumec si sper intr-o comunicare productiva :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

primul sfat se pare.

sper sa nu mi-o iei in nume de rau, dar la numai 3-4 luni de cand ai auzit de forex cred ca este cam devreme sa incepi tranzactionarea pe un cont live. asta dace nu esti cumva un geniu, caz in care imi retrag parerea.

daca totusi vrei sa-ti faci un cont live cauta un broker care sa-ti satisfaca toate conditiile: o platforma de tranzactionat performanta, spread fix, etc

succes!

Editat de viadutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor!

Bine v-am gasit. Ma numesc Matei f. sunt tanar arhitect si de vreo 3-4 luni cochetez cu forex-ul. Bineinteles nu e greu de ghicit de ce tocmai acum...Am auzit despre forex din pura intamplare dand un search pe google: ,,in ce poti investi 2000 USD''....si iata-ma aici. Dupa cum va spuneam, de ceva vreme am inceput sa citesc despre subiect, mai ales pe acest site (aici am gasit o comunitate foarte deschisa si informatii importante) si sa fac trade pe un cont demo. Astazi am ajuns la concluzia ca ar fi timpul sa investesc live si sa-mi fac intrarea pe forum.

Profit de acest post de inceput sa cer si primul sfat. In general sunt destul de dezamagit de cum se misca treburile pe meleagurile natale si mi-am propus pe cat se poate sa investesc in lucruri independente de Romanica asa ca planuiesc sa-mi deschid un cont live la un broker dinnafara: GCI Trading (sper sa nu se interpreteze ca reclama). Daca se poate as dori niste pareri legate de acest lucru. (plusuri si minusuri)

Va multumec si sper intr-o comunicare productiva :)

 

Asa am gandit si eu dupa ce am facut ceva bani pe contul demo, dc sa nu intru pe real. Nu vreau sa te influentez negativ, da ar fi bine sa te gandesti de doua ori inainte de a face acest lucru. Eu de ex am pierdut 1000 de dolari in primele 2 sapt kdn am inceput sa joc live( asta nu inseamna k u o sa faci la fel, iti doresc sa fie chiar invers), da mare atentie cf. Tradingul pe demo si cel pe live, este destul de diferit, parerea mea...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor!

Bine v-am gasit. Ma numesc Matei f. sunt tanar arhitect si de vreo 3-4 luni cochetez cu forex-ul. Bineinteles nu e greu de ghicit de ce tocmai acum...Am auzit despre forex din pura intamplare dand un search pe google: ,,in ce poti investi 2000 USD''....si iata-ma aici. Dupa cum va spuneam, de ceva vreme am inceput sa citesc despre subiect, mai ales pe acest site (aici am gasit o comunitate foarte deschisa si informatii importante) si sa fac trade pe un cont demo. Astazi am ajuns la concluzia ca ar fi timpul sa investesc live si sa-mi fac intrarea pe forum.

Profit de acest post de inceput sa cer si primul sfat. In general sunt destul de dezamagit de cum se misca treburile pe meleagurile natale si mi-am propus pe cat se poate sa investesc in lucruri independente de Romanica asa ca planuiesc sa-mi deschid un cont live la un broker dinnafara: GCI Trading (sper sa nu se interpreteze ca reclama). Daca se poate as dori niste pareri legate de acest lucru. (plusuri si minusuri)

Va multumec si sper intr-o comunicare productiva :)

 

Sa fugi ca de dracu' de GCI Trading. Ti-o spun din experientza!Eu am avut cont live la ei si dupa o "minune" cu neexecutarea unui stoploss (care era setat la -30 pips si s-a executat la -90) in care am pierdut 400$ am lichidat contul urgent la ei!.

 

Cauta alt broker! De exemplu Alpari!

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la ceeea ce a zis Deos, că nu ar trebui să te grăbeşti cu intratul pe cont live. Şi eu, după primele 3 luni am intrat live cu 100$ şi după o lună i-am pierdut, desigur. Dacă totuşi, te consideri foarte pregătit, deşi eu ştiu că psihologic încă nu eşti pregătit, poate informaţional - da, dar psihologic nu eşti fiindcă nu ai cum, recomand să îţi faci un jurnal de trade aici pe forum şi să motivezi fiecare intrare în trade şi ieşirea, totodată. Este o mare responsabilitate. Doar aşa vei putea să faci profit constant şi să îţi depăşeşti barierele psihicului. Adresa mea de yahoo este dirzu_a în caz că vrei să mai vorbim pe acest subiect. Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc tuturor pentru sfaturi...

legat de cei de la GCI m-am convins de proasta alegere din experienta lui Oltciter si in urma altor nemultumiri gasite pe net la adresa lor.

se pare ca voi amana intrarea pe live conform sugestiilor, cu toate ca niciodata nu mi-am imaginat ca a tranzactiona live ar presupune acceleasi cionditii si implicatii ca un cont demo, dar pasul candva se va face. Doar atunci voi putea afla daca voi putea face fata...asta daca nu voi consulta pana atunci un psiholog :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

In aceeasi pozitie sunt si eu. De vreo 4 luni fac demo si ma gandesc la contul real. Intre timp m-am hotarat ca dupa ce dublez 4 conturi as fi gata pentru un mic cont real si asta nu s-a intamplat inca. :) Pe tine ce te-a facut sa crezi ca esti gata pentru real, adica, cand si cum iti dai seama ca esti destul de pregatit?

Editat de Georgica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.