Sari la conținut

Sisteme CASHBACK in Forex (Forex rebate)


Luca

Postări Recomandate

helou traderi,

 

in primul rand LA MULTI ANI! si profit maxim!

 

am dat de curiozitate un search pe acest forum dupa "cashback" si dupa "rebate" si am observat cu stupoate ca nu se discuta despre acest sistem.

 

sistemele de CASHBACK in Forex presupun, prin mijlocirea unei firme intermediare, ca brokerul de forex inapoiaza traderului o parte din banii pe care ii retine ca si comision.

 

sunt o multime de firme care fac acest lucru. am scris un tutorial gratuit pe care l-am atasat acestui mesaj, despre sistemele cashback in Forex si despre cum sa-ti faci un asemenea cont pentru a primi bani inapoi, de la broker. eu mi-am facut un cont si am incasat intr-o luna 3% din capitalul de trading (de mentionat ca acest cashback depinde de numarul de loturi tranzactionate- detalii in tutorial)

 

astept feedback de la traderii care utilizeaza acest sistem :)

 

precizare:

pentru moment acest tutorial este prezent in exclusivitate pe acest forum, doar de aici puteti sa-l downloadati :)

tutorial_cashbackforex.pdf

Editat de Luca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

  • Moderators

E ca si sistemul de rakeback din poker. Casa iti ia un comision pe ora prestabilit in functie de volumul jucat(rake), iar o firma intermediara iti ofera inapoi rakeback un anumit procentaj din comisionul total platit de tine.

Interesant ca exista acest sistem si pe forex, habar n-aveam de el si nici nu mi-a trecut prin cap sa caut asa ceva pentru forex, credeam ca doar la poker functionaza. S-or fi inspirat cei de pe forex din poker ? sau invers ? :)

 

@andrei_lint

Depinde de fiecare broker. Nu inseamna automat ca daca ofera CASHBACK atunci automat brokerul percepe un comision/spread mai mare. Altfel nu ar mai avea nici un sens aceasta oferta.

Editat de Criodi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare. Adica imi iau spread mai mare, imi dau inapoi o parte din el si eu ar trebui sa ma simt fericit si ca am castigat ceva la faza asta?

 

N-ar fi o idee mai buna sa te duci din start la un broker cu spread mic gen Oanda?

 

nu iti ia spread mai mare. e vorba de brokerul tau obisnuit, care iti da inapoi ceva din spread.

sa zicem ca ai cont la alpari uk, poti intra in programul de cashback si primesti ceva bani. chiar si 1% din capitalul curent, pe luna, mi se pare ok. in fond sunt bani care iti intra nu bani care iti ies din buzunar.

 

semnezi o foaie aditionala la contract, in trei (tu, brokerul si intermediarul) in care se specifica faptul ca nu se mareste spreadul si se spune cat este acel rebate (cati pipsi din sprea primesti). contractul semnat il scanezi si il trimiti prin email la brokerul tau si la intermediar.

Editat de Luca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 ani mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.