Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

ATC2010

• Please log in to reply
69 replies to this topic

#31 Cityzen

Cityzen

Big Shark

• Validating
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1164 posts

Posted 03 September 2010 - 09:55 AM

Hehe nu ma gandeam sa fac eu asta. E mai mult decat suficient un EA la care am tot lucrez, mai modific aproape zilnic cate ceva si daca tot este acceptat asta inseamna ca o sa fiu "in priza" pe timpul competitie. Mai multe ea-uri personale de urmarit ar fi prea o chestie prea epuizanta :)

Curiozitatea era fata de masurile de precautie care le pot lua cei de la metaquotes. Ai clarificat curiozitatea acum :D

Edited by sian, 03 September 2010 - 09:57 AM.

• 0

#32 Cityzen

Cityzen

Big Shark

• Validating
  • 1164 posts

Posted 03 September 2010 - 08:11 PM

Tango and Cash. Cu Stallone si Banderas. Eu o sa iau cash-ul si tu o sa ramai cu tango-ul :)

Offtopic

Daca iei cashul de pe primul loc, cica te trimit astia la formula 1.

MIG BANK has prepared a special prize – a trip to Formula One.

Tot articolul AICI

Edited by Cityzen, 04 September 2010 - 01:00 AM.

• 0

#33 tradelover

tradelover

Big Shark

• Moderators
  • 1421 posts

• Tranzactionez din 2005
  • Strategie/tehnica folosita mușcă și fugi...

Posted 04 September 2010 - 05:46 AM

Offtopic

• 0
There are no shortcuts in forex. You didn't learn to walk without first learning how to crawl.

#34 Cityzen

Cityzen

Big Shark

• Validating
  • 1164 posts

Posted 13 September 2010 - 05:43 PM

Ma duc sa ma culc, pe aici e ora 2:10 AM, mi-a mancat ficatii testerul de la MT5... (de aia am si avut timp de replyuri, il asteptam sa mosmoleasca ticksii aia... daca merge tot asa, s-a zis cu ATC-ul anul asta, grrrr...)

Citatul e dintr-un alt topic dar e ontopic aici :). Au mai ramas 8 zile. Cum merge treaba?

Eu nu am mai prea lucrat la ea-ul participant. Am facut mici modificari ca sa ruleze mai repede dar nimic nou in conceptul de trading. Merge doar pe 3 perechi. Desi are rezultate bune pe backtesting pentru anul asta, nu visez la cine stie ce. Depinde foarte mult de cum o sa se comporte piata, fiind o strategie de trend folowing pe termen mediu si lung (pozitii deschise pe mai multe zile sau chiar saptamani).
  • 0

#35 Cityzen

Cityzen

Big Shark

• Validating
  • 1164 posts

Posted 15 September 2010 - 10:16 PM

Liniste si pace, nimeni nimic.. :). Umbla zvonurile ca si Mangusta e ocupat pana pe 20 septembrie, asa zicea Stefan pe undeva pe forum. Sa inteleg ca si el se pregateste pentru atc? :))
  • 0

#36 Mangusta

Mangusta

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 255 posts

Posted 15 September 2010 - 10:59 PM

:)) Nu .Ma pregatesc pt master.Dau concurs si trebuie sa citesc ceva documentatie.
  • 0

#37 Cityzen

Cityzen

Big Shark

• Validating
  • 1164 posts

Posted 16 September 2010 - 12:26 AM

Ok. Bafta! Dar, la atc participi?

Edited by Cityzen, 16 September 2010 - 12:26 AM.

• 0

#38 Mangusta

Mangusta

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 255 posts

Posted 16 September 2010 - 07:47 AM

Nu.
  • 0

#39 Cityzen

Cityzen

Big Shark

• Validating
  • 1164 posts

Posted 16 September 2010 - 10:26 AM

Nimic de pierdut, multe de castigat si totusi lumea nu se inghesuie.

Parca zicea tradelover pe undeva ca la o editie precedenta unul a luat exemplul de ea cu medii mobile l-a modificat un pic si datorita faptului ca piata a mers in favoarea sa a avut rezultate foarte bune la inceputul competitiei.
  • 0

#40 Cityzen

Cityzen

Big Shark

• Validating
  • 1164 posts

Posted 20 September 2010 - 11:55 AM

Suntem pe ultima suta de metrii

Time left for registration: 1 day 10 hours 12 minutes Registered: 1593 participants
Dupa ce m-am jucat aseara cu fractalii in mql5 in idea de a adauga noi tipuri de tranzactii in ea, am lasat-o balta caci rezultate pe backtesting nu indicau o imbunatatire aperformantelor. Am simplificat in schimb ea-ul pentru a diminua timpul de rulare. Baietii de la metaquotes au fost foarte prompti si in mai putin de 12 ore mi-au si raspuns cu verdictul: No errors!

The verification of your Expert Advisor is complete. Expert Advisor checking report:
2010.09.20 04:45 1. Copy experts\eternalsunshine7.ex5 ok 2. Compile 3. Configuration eternalsunshine7 on GBPJPY:H6 every tick 2010.01.01-2010.08.01 4. Start finished in 2 min 29 sec 5. Statistics 295 kb of log files 88 trades, 240 deals, profit 209064.89 USD No errors!

Luand in considerare ca nu mai este prea mult timp la dispozitie, asta ramane varianta finala.

Am atasat raportul primit de la metaquotes.

Attached Thumbnails

• TesterReport.png

Attached Files

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.