Sari la conținut

Scam brokers


oltciter

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

  • Moderators

Meserieeeee!!!

 

Deci no francafoschi and no roberttonino or Alessandro003msc or ForexAng anymore...

 

Yarrrr! Bine ca am scapat de ei, ca au facut porcarii si pe Vamist mai demult. Eu insumi am luat atitudine pe vamist de multe ori impotriva ForexGen (chiar am inchis treaduri si am dar warninguri la useri pentru simpla mentionare a numelui brokerului excrocilor astora. Metoda era simpla, aparea unu pe un site si intreba care e brokerul cel mai tare, apoi venea altu si altu si ziceau de brokerii lor, printre care era si unu care zicea de FGen, apoi discutia devia intr-un big advertizing in care vreo 10 clone ale aceluiasi user spuneau ce broker bazat e FGen... Daca reuseau sa racoleze niste fraieri, bine de bine, dar de obicei treadul era blocat si userii respectivi banati. Cei care au investit cu ei au luat tepe mari. De aia, ca sa se evite orice evolutie spre spam a oricarui topic, simpla mentionare a numelui alora, chiar intr-o discutie tangentiala, ma facea sa inchid treadul la un moment dat.

 

Pharaoh a promis ca se tine de ei pana ii baga in rahat, si bine a facut. Bravo lui!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Salut... un prieten a avut o experienta negativa cu cei de la Financial Fatcat sau mai bine zis cu cei de la monteneoinvestments.com.

Recent si-au deschis un nou site www.financialfatcat.ro si si-au propus sa angajeze peste 100 de traderi.. asta au si facut.. au angajat oameni ca sa le faca site-ul.. au inceput sa faca interviuri..au angajat oameni..si peste 2 saptamani i-au dat afar din motive de lipsa de experienta si descurare.. oamenii aia au lucrat degeaba... le-au facut bani si i-au dat afar... iar mai nou site-ul nici nu este sub licenta lor... l-au furat si il folosesc fara nici o rushine.

 

Aceasta experientza negativa cu cei de la Financial Fatcat ar trebui sa va avertizeze pe multi dintre voi traderi daca vrei sa aveti de a face cu ei..

Sunt Niste Tepari! Este o firma care zice ca a fost extinsa in anglia si ca acu vine in romania sa investeasca..etc... vrajeala... sunt tepari..si asa vor sa faca bani cu romanii nostri.. RUSINE!!!

 

Dati mai departe si anuntati toti traderii sa se fereasca de acesti oameni rai...

 

Andrei Parianu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Andrei, am inteles, nu e nevoie sa postezi acelasi mesaj in toate topicele. L-am sters de pe unde mai era (si pe unde de altfel era offtopic). Inteleg ca esti necajit si suparat pe ei, si te cred ca probabil aia sunt niste şarlatani, dar un singur post (mai ales la primul post pe vamist) e indeajuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca reprezentant al companiei Monteneo Investments vreau sa clarific situatia creata. Asadar:

 

1. Userul Andrei_perianu este persoana cu care noi am lucrat pentru siteul www.financialfatcat.ro. In urma calitatii slabe a produsului finit cat si a intarzierii proiectului am decis sa renuntam la serviciile lui, cat si la siteul devoltat de el. In consecinta veti vedea o alta interfata pentru siteul www.financialfatcat.ro in cel mai scurt timp.

 

2. Siteul de mai sus reprezinta doar o metoda de promovare pentru compania noastra. Nu atragem traderi din aceasta sursa, nici nu tepuim pe nimeni, nici nu furam banii nimanui.

 

3. Andrei Perianu este Busniess Development Manager in cadrul companiei Monteneo Investments. Userul care a creat acest id a folosit in mod intentionat acest nume pentru a denigra pe nedrept si fara nici un fel de dovada imaginea noastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.