Sari la conținut

Brokeri cu alimentare direct prin Paypal


tradelover

Postări Recomandate

...ups ,sorry =)). Nu stiu de ce aveam impresia ca i-am transferat prin pay pal. Cred ca am incercat si eu si n-am gasit ..si pana la urma am facut cu cardul de credit. Aici un linc cu ceva brokeri care ar accepta PP. http://www.earnforex.com/paypal-forex-brokers/.

Care ar fi avantajul transferului prin paypal? ..in afara de comisioane

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • Moderators

Care ar fi avantajul transferului prin paypal? ..in afara de comisioane

 

nici unul, cred, in comparatie cu moneybookers. Problema mea este ca am adunat acolo niste bani, in general din dezvoltare de experti (cei mai multi clienti nu folosesc MB si prefera sa imi plateasca cu PP), plus bonusul de 50 de euro al lui Stefan de la un concurs mai vechi, in total aproape o mie de parai, si voiam sa fac ceva cu ei ca sa nu ii retrag la banca si sa ii depun iar (la broker) caz in care as plati comisioane de doua ori. Am cautat si solutie sa ii transfer la moneybookers, dar nu se poate sub nici o forma (deh, firme concurente, se cam scuipa unii pe altii). Sunt pe web tipi care cumpara/vand si una si alta, dar nu am incredere sa fac astfel de schimburi (adica sa dau paypal si sa primesc MB, practic asta vreau, doi dintre brokerii mei accepta MB si sunt multumit asa cu ei) cu persoane necunoscute.

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 luni mai târziu...

 

Care ar fi avantajul transferului prin paypal? ..in afara de comisioane

 

nici unul, cred, in comparatie cu moneybookers. Problema mea este ca am adunat acolo niste bani, in general din dezvoltare de experti (cei mai multi clienti nu folosesc MB si prefera sa imi plateasca cu PP), plus bonusul de 50 de euro al lui Stefan de la un concurs mai vechi, in total aproape o mie de parai, si voiam sa fac ceva cu ei ca sa nu ii retrag la banca si sa ii depun iar (la broker) caz in care as plati comisioane de doua ori. Am cautat si solutie sa ii transfer la moneybookers, dar nu se poate sub nici o forma (deh, firme concurente, se cam scuipa unii pe altii). Sunt pe web tipi care cumpara/vand si una si alta, dar nu am incredere sa fac astfel de schimburi (adica sa dau paypal si sa primesc MB, practic asta vreau, doi dintre brokerii mei accepta MB si sunt multumit asa cu ei) cu persoane necunoscute.

 

Vad ca au trecut mai mult de 6 luni, dar in caz ca nu ai rezolvat inca problema pot sa iti dau un mic sfat. Si eu la un moment dat m-am lovit de aceasta problema (trasferul din paypal catre MB) si solutia este una foarte simpla si nu presupune sa apelezi la nici un serviciu sau persoana. Nici nu este recomandat acest gen de transfer pentru ca este impotriva politici transferurilor de fonduri atat a PP cat si a MB. Cine ofera astfel de servici este ori scam ori cu buna stiinta incalca conventiile celor doi payment processor.

Solutia gasita dupa ore intregi de cautare necesita un sigur lucru : un card de debit pe numele detinatorului celor doua conturi. Astfel in cel mai scurt timp suma retrasa din Paypal poate fii introdusa in Moneybookers bineintels cu conditia inregistrari cardului pe ambele site-uri.

 

Sper sa mai fie de actualitate problema, sunt in lectura intensa a forumului si a dat fara sa vreau de acest thread. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.