Sari la conținut

Modificare indicator DeMark Trendline


Postări Recomandate

Offtopic
Fratilor, EXISTA CARTI IN ARHIVA VAMISTULUI referitoare la aceste linii de trend cat si la alte tehnici. Luati , cititi, studiati, practicati si intelegeti . Aceste lucruri necesita timp .

EU SUNT DEMO , nu imi mai cereti sfaturi ca ce inseamna aia , ca daca e bun indicatorul. Eu il studiez de peste 5 luni si il intorc si il invart in toate felurile cu multe. Si mai trebuie lucruri pentru ca acest indicator sa functioneze. Nu e atat de simplu, pac trage liniile, break si target, gata banu . La fel ca orice alt indicator necesita o perioada de studiu .

NU FOLOSITI acest indicator daca nu ati studiat cartea lui DeMark. Exista niste conditii pentru breakout exista niste formule de calcul al target-ului, unele conservative altele nu, de pilda proiectia care o stabileste indicatorul NU este intotdeauna sigura , DeMark spune clar "one thick less or more" sa fie stabilit target-ul.

Cand am spus sa luati cu incredere m-am referit la persoanele care studiaza acest indicator si tehnica lui DeMark, nicidecum la toata lumea care nu a citit nici macar introducere cartii.

Imi pare rau ca v-am facut sa trageti sperante, dar nici atat de visatori nu e bine sa fiti.

Nu e vb ca nu vreau sa sharez cu voi ce-am inteles eu dar de ce sa o fac daca inca nu sunt sigur si nu am prins firul ?

Dar faptul ca am un interes mare pt aceasta tehnica inseamna ceva, nu as fi stat 5 luni degeaba pe el daca era chiar atat de inutil.

CITITI CARTILE, si apoi practicati.
Editat de apolo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.