Sari la conținut

Ce inseamna mai exact Risk/Reward Ratio pentru mt4i.com


aditzas

Postări Recomandate

Folosesc un EA creatie proprie din bucatile adunate de prin alti experti cu rezultate bunicele care le vedeti la http://www.mt4i.com/users/aditzas , implementare de MM si o singura Posted Image variabila externa ... ( Risk ) care poate lua valori pozitive ... in functie de valoare lui se reduce riscul ...Pana aici e totul bun si frumos , experienta de 7-8 luni si pe demo si real cu acest EA, peste 2 ani jumate pe MT4 .... foloseam in mod normal Detailed report , am mai incercat si cu mt4stats.com si acum de azi folosesc mt4i.com .... am gasit insa undeva in cuprinsul MT4I live in tabul "Risk" un +19.70 care nu il pot asocia comform cu ceea ce stiu eu legat de RR adica 4:2 sau 1:3 Posted Image dar nu am gasit pana acum +19.70 ...

 

Ciudatenia apare in ideea ca EA este calculat sa nu riste mai mult de 10 % cu sanse de pierdere destul de mici ... circa 0.2% ... (variabila externa )

extern double Risk=x
Ce inseamna acel +19.70 care il ofera mt4i ? Editat de aditzas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Projection of the probability of falls in the account balance based on the account's trading history

 

clar?

 

mai precis: RR asta de la mti se bazeaza pe "ce a fost"

RR ala din MT4, de il stii tu, se bazeaza pe "ce va fi"

Editat de sec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Projection of the probability of falls in the account balance based on the account's trading history

 

clar?

 

 

Proiectia probabilitati de cadere a balantei contului este : Probabilitatea de pierdere a 10 % este de 0.2 % (c-am pe asta se bazeaza si variabila externa)

Imi pare rau dar nu ai rasp la intrebare mea ....

 

 

PS : nu am vazut editul tau ... Bun , cum interpretezi tu, te rog acel +19.70 !

Editat de aditzas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am raspuns la intrebarea ta? Imi pare rau, imi cer scuze.

Cu permisiunea ta, mai incerc odata.

La intrebarea:

Ce inseamna acel +19.70 care il ofera mt4i ?

 

Rapunsul este:

Acel +19.70, care il ofera mt4i, este rezultatul proiectiei probabilitatii de cadere a balantei contului, pe baza istoricului acelui cont.

Asta este raspunsul pentru intrebarea din postul #1

Clar?

 

2)La intrebarea, ...cum interpretez eu mizeria aia.

raspunsul este, aferent definitiei data pentru risk/reward ratio. Adica:

The risk/reward ratio is an expression of the system's performance in relation to its volatility (standard deviation). It prefers consistent results rather than wild swings. The figure is broadly analogous to an annualised Sharpe ratio, and figures in excess of +1 are notably good.

 

Cu alte cuvinte, ... considera-te bun ca si trader.

Cat despre intrebari, din doua clickuri se putea afla raspunsul

 

Multumit?

 

Poftim si asta:

The risk of ruin is a Cox & Miller projection of the probability of a fall in the account balance based on the trading history, and particularly the standard deviation of results. The method estimates the likelihood of a fall in the balance at any time in the future. (N.B. Some investors question the applicability of Cox & Miller to trading, and prefer just to view the curve as an expression of volatility. It can yield very low estimates if volatility has historically been low.)

Editat de sec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.