Sari la conținut

Withdrawal


Postări Recomandate

Buna ziua,

 

Sunt la inceput, in faza de documentare.

Pentru cont de tranzactionare real, am vazut cum se depun banii.

Cel mai ieftin este sa-i depui de pe card.

Apoi, sa zicem ca vine vremea sa scoti ceva.

Am gasit doi brokeri in Romania care, pentru a indeplini aceasta operatiune, cer copie dupa card, fata/verso.

Probabil ca mai sunt si altii. Mie mi se pare suspect. Ce sa faca ei cu aceasta copie.

Fiecare card are un cont atasat, iar acel cont ar fi suficient pentru a face operatiunea.

Daca dai copie fata verso, practic ai dat tot ce trebuie pentru ca cineva sa poata face plati pe net de pe acel card.

 

Iata linkuri la acesti brokeri:

http://www.iforex.ro/eu/scripts/pagebase.aspx?folder=cmp&what=faq&ext=htm#withdrawal

http://www.forexcenter.ro/ro/withdrawals.php

 

Sper ca are cineva informatii in legatura cu acest fapt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

diamond_2500

 

Ce nu ai inteles tu prea bine este ca nu trebuie sa dai copia cardului cu tot cu codul de siguranta afisat. Ei au nevoie de asta ca sa dovedesti ca esti proprietarul cardului. Fara acel cod de siguranta nu au ce face, la fel si fara codul pin. Cere informatii suplimentare cand vorbesti cu Live Support-ul lor si daca ceva ti se pare suspect, intreaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

codul cardului, cele 3 sau 4 cifre care apar pe verso, nu trebuie trimise la nimeni, niciodata! acelea le folosesti doar cand faci plati pe internet si trebuie sa le stii doar tu. Daca un broker cere copie faţă-verso a cardului, foloseste un sticker mic rectangular lipit peste cele trei cifre inainte de a scana. Pe broker nu il intereseaza acest cod, si daca cineva ti-l cere expres, incetează orice colaborare cu acel individ/institutie/broker/entitate, IMEDIAT.

 

Este adevărat ca unii brokeri cer copie dupa card pt a dovedi ca tu esti proprietarul, dar in astfel de cereri se specifică expres că tu trebuie să maschezi codul ăla inainte de a scana. Sfatul meu este sa folosesti transferul electronic (paypal, moneybookers, okpay, etc, caută un broker care accepta asa ceva). Pt brokeri rusesti okpay este cel mai avantajos (care broker accepta okpay), au cele mai mici comisioane. Pe de altă parte, mooneybookers este mult mai mare si mai raspandit, si acceptat de mai multi brokeri cu MT4, si are si comisioanele mai mici ca paypal. Unii brokeri nu accepta paypal datorită politicii paypal, care iti da voie să "rechemi" o tranzactie (sa ceri banii inapoi daca consideri ca cel care ti-a vandut produsele sau serviciile respective ţi-a tras teapă). Bineinteles, nu ai sanse sa iei vreun ban inapoi de la paypal, odata ce i-ai depus la broker, dar daca tu ii depui la broker si apoi ii reclami, se fac investigatii si alte alea care iau timp, si la brokeri nu le convine, le strică reputatia daca primesc astfel de reclamatii. Eu as putea sa depun niste bani la un broker folosind paypal, apoi fac niste beturi proaste si ii pierd, apoi cer banii inapoi de la paypal, considerand ca brokerul nu mi-a oferit serviciile pt care am platit (adică să devin milionar peste noapte haha). Pentru a evita astfel de argumente, cei mai multi brokeri evită paypal.

 

Moneybookers ramane pana acum varianta cea mai avantajoasa din tot ce am testat eu. Poti depune in contul de MB de pe card, transfer bancar, etc, ai multe metode a a scoate, in plus, atunci cand vrei sa transferi de la MB la brokeri, poti transfera direct din contul de MB, sau direct de pe card, fara a incarca contul de MB, adica daca nu ai bani in MB sau nu vrei sa umbli la ei, bifezi "card", iar MB iti ia banii direct de pa card si ti-i transfera la broker fara sa iti ia nici un comision in plus, iar la broker o sa apara ca bani platiti cu MB. Brokerul nu iti vede cardul tau niciodata, nici nu stie ca il ai.

 

Acuma la drept vorbind, brokerii care mai cer copii dupa carduri, sunt oleaca invechiti. Eu pot obtine o copie a unui card, destul de usor, ori pot face una daca ma pricep bine la photopaint. Metodele mai noi de autentificare sunt diferite, brokerul iti ia prima data de pe card o suma intre 0 si 2 dolari, apoi te intreaba ce suma ti-a luat. De exemplu, $1.57, ori $0.68, iar daca tu nu o bati bine din prima, poti sa iti iei la revedere de la folosit acel card, cu acel broker. Nu exista nici o metoda prin care tu sa nimeresti din prima, in afara de sansa de 1 in 200, sau daca e intr-adevar contul tau, si ai acces la el, te logezi la banca si vezi ce suma ti-a disparut de pe card. Bagi valaorea pe pagina la broker, si esti autentificat. Banii nu ti-i ia, ci ii gasesti in cont. Daca ai vrut sa depui 100 de parai, trebuie sa mai depui diferenta pana la 100.

 

Si mai sunt si alte metode.

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.