Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

Lectura obligatorie

• This topic is locked This topic is locked
No replies to this topic

#1 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1620 posts
  • Interests:Tehnologie, afaceri si investitii, fotografie

• Tranzactionez din 2007

Posted 06 March 2011 - 04:50 PM

Din 2005, cand forexul era doar o sectiune pe Vamist, am fost in tabara celor care sunt de parere ca semnalele oferite de altii sunt o mare aberatie. Si sunt in continuare printre cei care cred ca daca cineva este in stare sa faca bani din forex, atunci nu va fi nevoit sa vanda semnale. Mai mult decat atat sa te numesti "trader" si sa deschizi pozitii sau sa cauti confirmari in semnalele altora mi se pare o constructie "antonimica" (nu stiu daca exista cuvantul asta, dar sunt sigur ca veti intelege sensul).

Pozitia mea fata de semnale ma indoiesc ca se va schimba; si in acelasi timp ma indoiesc ca cei care vor asa ceva isi vor schimba atitudinea atunci cand cineva le spune ca nu asta e calea corecta. Asa ca acum exista si sectiune de semnale. Sunt tare curios ce o sa se intample.

2 precizari importante:

- cei care vor sa posteze semnale trebuie sa o faca aici si nu sa dea linkuri catre site-uri personale;
- cei care urmaresc semnalele sunt sfatuiti ca macar sa nu faca treaba asta cu bani pe care nu-si permit sa-i piarda;

Acestea fiind spuse, singurul lucru pe care vreau sa-l mai fac este sa repet ca nici eu, nici alti reprezentanti Vamist.ro sau Web Dots SRL nu-si asuma niciun fel de raspundere pentru consecintele utilizarii acestor informatii.
  • 2

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.