Sari la conținut

Semnale de tranzactionare gratuite - by analize_forex


Postări Recomandate

Voi posta in acest topic semnale de tranzactionare pentru mai multe perechi valutare, gratuit, pentru a fi de ajutor pentru cei care mai au nevoie cateodata de un indiciu.

 

Asta am scris la inceputul threadului, postez pentru cei care vor sa tranzactioneze si altceva in afara de propriile lor semnale, iar cei care sunt interesati nu vor avea decat de castigat.

 

Nu am cerut bani, nu vreau publicitate, nu vand nimic, vreau doar sa ajut cat pot si eu alti traderi.

 

Dupa cum se vede postez trade uri coerente, cu intrari si iesiri, deci nu vad unde e problema, nu fac nici un rau nimanui.

 

Acele iesiri din trade le postez pentru ca fiecare dintre cei care au luat o tranzactie sa stie unde sa inchida, fiindca nu de fiecare data se atinge TP ul, si mai trebuie inchis si pe parcurs.

 

Daca pe unii ii deranjeaza ca semnalele sunt corecte si profitabile eu nu am ce sa le fac decat sa le urez sa-si bage cat mai adanc unghia in gat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tranzactiile sunt in timp real, si posturile nu sunt editate, din punctul meu de vedere lucrurile nu au de ce sa nu fie serioase.

Se poate verifica daca sta cnv si se uita la momentul posturilor si pretul acelui instrument.

 

Dadeam si eu semnale de genul asta acum ceva timp, intre timp m-am lasat. @Analize, ar fi util sa spui daca acele semnale sunt intrari la piata, sau ordine in asteptare.

Ideal ar fi asa:

"Buy GBPUSD la 1.6000. Pret curent 1.5970."

In cazul in care pretul a trecut deja de pretul la care ai vrut tu sa intri, ai putea spune "Buy GBPUSD la piata(1.6012)"

Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce am dat eu sunt puncte de intrare si iesire din trade, indiferent de pretul pietei intr-un moment sau altul, este o estimare a celui mai bun punct de intrare.

 

EX. BUY GBP/USD @ 1,6000 - Punctul ideal de intrare este 1,6000 cu o marja de +/- 20 de pipsi, pentru ca nu toata lumea poate sa prinda acelasi punct de intrare.

 

EX. Close trade @ 1,6100 - Punctul de iesire din trade, daca presupun ca pretul nu va mai ajunge la TP.

 

Pentru cei care vor mai apela la aceste semnale, ele vor fi postate aici in fiecare zi de luni, pe tot parcursul zilei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic

TRADE 1 BUY GBP/CAD @ 1.5620 - Close 1,5670 + 50 pips.

TRADE 2 BUY EUR/AUD @ 1.3680 - Close 1,3730 + 50 pips.

TRADE 4 BUY GBP/USD @ 1,6000 - Close TP + 150 pips.



:)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cita vreme aceste semnale sunt gratuite si nu urmaresc o publicitate proprie, eu le sustin si chiar apreciez curajul de a le afisa. Daca sunt corecte sau nu si in ce % asta deja e un subiect bun de discutat in acelasi topic. Toata lumea, chiar si incepatorii, stiu ca un semnal gratuit pe un forum liber, il poti folosi dar asumat 100% de tine iar daca nu, poti, cel mult sa-l ignori; in nici un caz nu mi se pare constructiv sa-l influentezi pe autor sa nu-l mai publice. Eu gasesc utile aceste semnale pentru a vedea cum mai gindesc si altii la un subiect la care am deja o parere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.