Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
* * * * * 2 votes

Semnale de tranzactionare gratuite - by analize_forex

• Please log in to reply
170 replies to this topic

#11 analize_forex

analize_forex

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 61 posts

• Tranzactionez din 2010
  • Broker curent Oanda

Posted 31 March 2011 - 11:05 AM

Voi posta in acest topic semnale de tranzactionare pentru mai multe perechi valutare, gratuit, pentru a fi de ajutor pentru cei care mai au nevoie cateodata de un indiciu.

Asta am scris la inceputul threadului, postez pentru cei care vor sa tranzactioneze si altceva in afara de propriile lor semnale, iar cei care sunt interesati nu vor avea decat de castigat.

Nu am cerut bani, nu vreau publicitate, nu vand nimic, vreau doar sa ajut cat pot si eu alti traderi.

Dupa cum se vede postez trade uri coerente, cu intrari si iesiri, deci nu vad unde e problema, nu fac nici un rau nimanui.

Acele iesiri din trade le postez pentru ca fiecare dintre cei care au luat o tranzactie sa stie unde sa inchida, fiindca nu de fiecare data se atinge TP ul, si mai trebuie inchis si pe parcurs.

Daca pe unii ii deranjeaza ca semnalele sunt corecte si profitabile eu nu am ce sa le fac decat sa le urez sa-si bage cat mai adanc unghia in gat.
  • 0

#12 Adi.M

Adi.M

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 188 posts
  • Interests:$$$

• Tranzactionez din 2009
  • Broker curent Tradeville, AM
  • Strategie/tehnica folosita S/R, Price action

Posted 31 March 2011 - 01:26 PM

Daca tranzactiile sunt in timp real, si posturile nu sunt editate, din punctul meu de vedere lucrurile nu au de ce sa nu fie serioase.
Se poate verifica daca sta cnv si se uita la momentul posturilor si pretul acelui instrument.

Dadeam si eu semnale de genul asta acum ceva timp, intre timp m-am lasat. @Analize, ar fi util sa spui daca acele semnale sunt intrari la piata, sau ordine in asteptare.
Ideal ar fi asa:
"Buy GBPUSD la 1.6000. Pret curent 1.5970."
In cazul in care pretul a trecut deja de pretul la care ai vrut tu sa intri, ai putea spune "Buy GBPUSD la piata(1.6012)"
Spor!
  • 0

#13 analize_forex

analize_forex

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 61 posts

• Tranzactionez din 2010
  • Broker curent Oanda

Posted 31 March 2011 - 01:46 PM

Ce am dat eu sunt puncte de intrare si iesire din trade, indiferent de pretul pietei intr-un moment sau altul, este o estimare a celui mai bun punct de intrare.

EX. BUY GBP/USD @ 1,6000 - Punctul ideal de intrare este 1,6000 cu o marja de +/- 20 de pipsi, pentru ca nu toata lumea poate sa prinda acelasi punct de intrare.

EX. Close trade @ 1,6100 - Punctul de iesire din trade, daca presupun ca pretul nu va mai ajunge la TP.

Pentru cei care vor mai apela la aceste semnale, ele vor fi postate aici in fiecare zi de luni, pe tot parcursul zilei.
  • 0

#14 mdcatalin

mdcatalin

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 12 posts

• Tranzactionez din 2009
  • Broker curent ....
  • Strategie/tehnica folosita Linii de trend, Fibo, Candlestick chart, Pivot, Suport si Rezistenta

Posted 31 March 2011 - 03:30 PM

Offtopic

• 0

#15 incepator

incepator

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 9 posts

• Tranzactionez din 2010
  • Broker curent admiral markets
  • Strategie/tehnica folosita haotica

Posted 01 April 2011 - 08:28 AM

Cita vreme aceste semnale sunt gratuite si nu urmaresc o publicitate proprie, eu le sustin si chiar apreciez curajul de a le afisa. Daca sunt corecte sau nu si in ce % asta deja e un subiect bun de discutat in acelasi topic. Toata lumea, chiar si incepatorii, stiu ca un semnal gratuit pe un forum liber, il poti folosi dar asumat 100% de tine iar daca nu, poti, cel mult sa-l ignori; in nici un caz nu mi se pare constructiv sa-l influentezi pe autor sa nu-l mai publice. Eu gasesc utile aceste semnale pentru a vedea cum mai gindesc si altii la un subiect la care am deja o parere.
  • 1

#16 analize_forex

analize_forex

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 61 posts

• Tranzactionez din 2010
  • Broker curent Oanda

Posted 01 April 2011 - 10:30 AM

TRADE 5 BUY EUR/USD @ 1,4100 - Close 1,4150 +50 pips.

Tranzactia ar fi trebuit inchisa aseara la +100pips dar nu am apucat sa intru sa postez, asa ca inchidem acum.

Edited by analize_forex, 01 April 2011 - 10:33 AM.

• 0

#17 analize_forex

analize_forex

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 61 posts

• Tranzactionez din 2010
  • Broker curent Oanda

Posted 05 April 2011 - 09:27 AM

TRADE 6 Short GBP/USD @ 1,6150

Pending Short pentru EUR/USD la 1,4230 in cazul in care atinge din nou ar fi buna o tranzactie.
  • 0

#18 cosmino

cosmino

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 2 posts

• Tranzactionez din 2010

Posted 05 April 2011 - 09:39 AM

e tarziu de intrat acum?
  • 0

#19 dirzuandreiovidiu

dirzuandreiovidiu

Big Shark

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2192 posts

• Tranzactionez din 2008
  • Strategie/tehnica folosita http://forum.vamist.ro/topic/3912-tranzactionarea-folosind-doi-pivoti-analiza-metodica-si-plan-de-tranzactionare/

Posted 05 April 2011 - 09:41 AM

@cosmino

Nu este tarziu, e chiar mai bine intrucat pretul a mai urcat cativa pips de la intrarea short.
  • 0

mini.jpg

mini.jpg

mini.jpg

Pentru informatii si colaborari:

twitter: https://twitter.com/dirzu

facebook: www.facebook.com/morraevo.trading

e-mail: [email protected]

telefon: 0734.142.210  

#20 cosmino

cosmino

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 2 posts

• Tranzactionez din 2010

Posted 05 April 2011 - 09:43 AM

vorbesti de euro gbp sau eur usd?
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.