Sari la conținut

Leverage, Margin si Margin Call


Criodi

Postări Recomandate

asa e domnilor, aveti perfecta dreptate. eu cred insa, ca ceea ce spunem, ar trebui sa fie sustinut de niste probe, chiar si demo, macar pe 6 luni in urma, un statement micut, dragut... ca de povesti de-astea...cred ca numai vanzatoarea Maria le mai crede.Deci, domnilor: cred orice pana la cifre: sa vedem noi amaratii de pe forumul asta cum arata un statement pe min. 6 luni, no fake, cu un profit de 20%.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pus intrebarea cu motiv. De ce e nevoie de un cont de 100 de mii de dolari pe Demo cand pe real suma s-ar putea sa fie un pic mai mica?

 

PS. Chiar daca ai robot, si asa conteaza la MM.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pus intrebarea cu motiv. De ce e nevoie de un cont de 100 de mii de dolari pe Demo cand pe real suma s-ar putea sa fie un pic mai mica?

 

PS. Chiar daca ai robot, si asa conteaza la MM.

 

Ce e MM-ul? Cu siguranta suma va fi mai mica! De era mai mare, vorba colegului nostru, nu mai stateam pe forum. daca stii mai multe despre Admiral, poate-mi dai un sfat! Cred ca la ei ma duc. Spread mic, cont la Raiffeissen, pe forumuri n-am prea vazut de rau...om vedea...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MM e Money Management iar daca pe demo te joci cu zeci de mii de dolari pe real s ar putea sa te influenteze "sumele de pe demo".

Parerea mea este sa faci cont de demo exact cat vei pune pe real. E mai realista treaba. Despre Admiral am zis. Sunt OK.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MM e cel mai important! Ai dreptate cu contul demo, dar inca nu stiu suma. Sper sa fie macar 10-20.000Eur.Ca sa se simta ceva. Si acolo, tot asa va fi sl0,5%, tp 1-2%, rr1/2 sau 1/4. Cred ca ramane admiral. Mersi de sfat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.