Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
* * * - - 2 votes

Expert bazat pe martingale

ea martinage

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 zvaleriuz

zvaleriuz

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 2 posts

Posted 22 August 2011 - 07:21 AM

Buna baieti, zilele astea un prieten de-al meu mi-a aratat un expert destul de profitabil care lucreaza pe o strategie de martingale.Intre timp el si-a facut un blog special pentru acest expert.Va propun sa il testati si voi.Va rog sa fiti atenti ca lucreaza normal doar pe conturi ECN si NDD,acolo aflati mai multe despre el.Aici am atasat versiunea care merge pe conturile demo.

Attached Files

Edited by zvaleriuz, 22 August 2011 - 08:15 PM.
modificare titlu topic si stergere link

• 0

#2 zvaleriuz

zvaleriuz

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 2 posts

Posted 22 August 2011 - 08:16 PM

Testeaza cineva robotul meu,daca da astept concluzii,pareri,sugestii
  • 0

#3 leptopdj2009

leptopdj2009

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 7 posts

• Tranzactionez din 2010
  • Broker curent liteforex
  • Strategie/tehnica folosita trend line fibonaci divergente

Posted 19 June 2012 - 08:09 PM

pe ce tf lucreaza acest robot si pune lincul cu blogul acela
  • 0

#4 Laurentiu Dumitrescu

Laurentiu Dumitrescu

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 3 posts

• Tranzactionez din 2010
  • Broker curent Admiral
  • Strategie/tehnica folosita candlesticks, fibonacci plus altele

Posted 13 July 2012 - 12:25 PM

"martingale pur" e o strategie profitabila pana in momentul in care te cureti de tot!
Orice sistem bazat integral pe martingal va da faliment mai devreme sau mai tarziu!

Martingale este bun numai ca valoare adaugata la un sistem bazat pe alte strategii care deja merge! de preferat sa ai un sistem care nu merge perfect, un sistem mediocru, si sa nu folosesti ca multiplicator puteri ale lui 2, ci un multiplicaticator "light" de max 1.3!

cu riscul de a ma repeta iti spun: Nu are sens sa testezi un sistem "Martingale pur"!
  • 1

#5 mql4you

mql4you

Forexist activ

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 123 posts

Posted 10 August 2012 - 03:00 PM

Testeaza cineva robotul meu,daca da astept concluzii,pareri,sugestii

M-am uitat in expert, nu inteleg de ce foloseste mai multe magicuri, se putea scri mult mai simplu...
In fine, genul asta de roboti au adus la disperare multi "traderi", si au creat adevarate frenezii...
SI cred ca e destul de vechi codul(robotul), fiindca s-a decomplilat destul de usor...
Am zeci de roboti de genul asta...
Dar sunt pentru "jucatori", se pot face si 500% pe luna, dar cu sanse mai mari de a pierde tot...

Edited by mql4you, 10 August 2012 - 06:36 PM.

• 1

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.