Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

strategie simpla bollinger band

• Please log in to reply
41 replies to this topic

#41 [email protected]

[email protected]

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 115 posts

• Tranzactionez din 2008
  • Broker curent Oanda
  • Strategie/tehnica folosita nici eu nu mai stiu ... ;-)

Posted 07 October 2011 - 08:41 AM

dupa 3 ani zi aproape 3000 usd pierduti (in curs de recuperare ;-) ) am realizat ceva: daca vrei sa castigi din Forex, NU incerca sa previzionezi incotro de duce piata...ci tranzactioneaza piata!...= NU conteaza ce feeling ai, cand iei o decizie de trade, fa-o pe argumente clare, cuantificabile (indicatori, pattern, etc), nu ca asa simti... eu abia acum 1 luna am reusit sa pun in aplicare o strategie creatie personala...si vad ca daca mi-am creat-o singur, ma simt bine sa o pun in aplicare si chiar castig ;-)
bafta!
  • 0

#42 insomniac

insomniac

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

• Tranzactionez din 2009

Posted 07 October 2011 - 08:55 AM

Cand m'am apucat de strategia asta am zis hai sa incerc ceva pe termen scurt ca sa nu ma plictisesc,nu de alta dar mie imi place la nebunie sa tranzactionez.Avand semnale destul de rare nu mai e asa fun si din cauza asta cred ca am sa renunt la ea dar vreau totusi sa ramana deschis topicul pt. idei,strategii noi cu bollinger,...daca se poate pe termen scurt .Am sa ma gandesc la niste strategii cu bollinger si daca e sa gasesc ceva ce trebuie am sa postez.

Edited by insomniac, 07 October 2011 - 09:06 AM.

• 0

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.