Sari la conținut

Downloadeaza strategia + indicatori + template


Postări Recomandate

Am cumparat cu ceva timp in urma o strategie. O puteti descarca de aici dar grabitiva pana nu schimba link-ul de download. Sper sa va fie utile. Eu am testat-o 3 luni si da rezultate.

 

 

http://anonym.to/?http://www.fourfigureforex.com/confirm243.html

Numai bine

Editat de maslow
am scos poza mare cu download pentru ca iti venea sa dai click pe ea crezand ca asa downloadezi fisierul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

am citit...ce mi se pare destul de greu (a se citi incomod) de pus in aplicare e mutarea SL la fiecare 3 lumanari, mai ales in situatia in care esti pe tf de 1 minut....

Tu pe ce tf ai testat-o si care au fost rezultatele ?...a, si cat timp ai stat in fata chartului ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Initial am testat-o asa cum e ..apoi am modificat-o..am pus-o pe TF de 15 minute apoi H1. Mmai multe amanunte o sa gasiti pe website-ul meu cand o sa-l fac:) o sa pun o sectiune cu strategii si testare. O sa le testam impreuna. Mai am multe strategii. Si in fata PC-ului eu cand fac trading stau non stop. Nu e nevoie decat de un SL logic ( adica in mintea ta) daca nu vrei sa muti manual SL din buton.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha...da, pe 15 min e mai ok...pt mine tradingul e modalitatea de independenta financiara si de marire a timpului liber pt a-l aloca familiei...pe tf de 1m nu cred ca pot face asta ;-)

SL mental e ok, la asta nu ma gandisem :-))

Acum mai am in testare in paralel inca 3 strategii (care sunt pe tf 1h), cred ca pot inchesui si una pe 15 min :-D

 

Mai am o intrebare: la pasul 5, zice sa facem SL trail pe lowest low din ultimele 3 lumanari, dar vad ca la un moment dat pe chartul lui trec mai mult de 3 lumanari pana muta SL...sa inteleg ca se muta DOAR cand cursul face un nou low (lumanare rosie) si nu facem trail pe ultimele 3 lumanari verzi ?...sper ca m-am facut inteles...

Editat de ciprianeagu@yahoo.com
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am jucat un pic cu sistemul asta pe demo, pe 1 min...intr-adevar, merge daca te tii de regulile de intrare...insa eu voi pune un TP standard de 15 pips, nu-l las sa inchida cand da in SL....daca am 10 tranzactii d-astea / zi, m-am scos...

 

intrebare / sugestie / rugaminte: tinand cont ca sunt niste reguli clare si usor de cuantificat, oare nu s epoate face un EA pe ele ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu EA-ul poate sa te ajute Tradelover daca mai e pe aici...daca nu mergi pe oDesk sau Freelancer si gasesti destui dispusi sa te ajute contra cost. Ar fi interesant de facut un robot pe aceasta strategie. Il bagi in priza si ies banii pe banda rulanta :) Glumesc desigur..eu sunt mai de moda veche..si lucrez cu tradingul clasic. Dar nu contest nici puterea EA-urilor bine facute. Am si eu cateva EA-uri dar mi-e oarecum sa le pun pe live. La sume mari nu prea iti da mana sa lasi un EA sa se joace cu banii tai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e, lui nu-i tremura mana sa bage ordin si sa piarda cateva mii de usd...

o sa caut si va tin la curent apoi ;-)

uite ca sunt si sisteme de vanzare valide...numa' sa te ti de reguli...cred ca aici e mare aproblema cu aceste sisteme, partea psihologica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.