Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

Wall Street Trade - Grand Capital Rusia

• Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 Atreya_MT4

Atreya_MT4

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 5 posts

• Tranzactionez din 2011
  • Broker curent WS TRADE/Teletrade
  • Strategie/tehnica folosita Linii de trend/divergenta

Posted 27 November 2011 - 01:18 PM

Saluut,
sunt noua pe acest forum dar pasionata de piata Forex.
Mi-am inceput experienta acum 5-6 ani dar am inceput s-o aprofundez serios de 2 luni. Mi-am luat teapa de rigoare mergand la un training platit, 700 ron, crezand ca ma vor angaja si apoi voi aprofunda cunostintele. Testul e facut san u poata fi luat decat cu un noroc maaaree, altfel nu-mi explic de ce nimeni din cei minim 10 cursanti nu a putut lua..
Am mai fost intre timp la un seminar gratuit de 4 zile la Teletrade, unde evident ca nu am vrut sa continui cursul platit de practica. Ideea este ca m-am decis sa continui dar eu singura acasa, pentru ca de firma mai sus mentionata clar nu voi fi sustinuta mai departe.
Sunt noi pe piata, oamenii de acolo f ok dar sistemul ca mai peste tot de rahat! chiar ma crezut in ei dar nu sunt diferiti de firmele depre care ati discutat pe aici pe forum.
Ca si sfat, eu nu cred ca ar trebui sa mearga cineva la ei si sa dea bani pt training, de fapt la nimeni! Ma vrei, ma angajezi si apoi ma trainuiesti! Asta e am platit, am invatat si mai departe....cu Dzeu inainte :)

See you si astept pareri daca ati avut de-a face cu astia!
  • 0

#2 Vaxx

Vaxx

Forexist senior

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 895 posts

• Tranzactionez din 2008
  • Broker curent Admiral Markets
  • Strategie/tehnica folosita NeoWave

Posted 27 November 2011 - 02:48 PM

@ Atreya_MT4
Nu am auzit de Wall Street Trade. Teapa am luat si eu cu Teletrade.

Bafta multa in continuare
  • 0

mini.jpg

#3 deleted on request 01

deleted on request 01

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 176 posts

Posted 27 November 2011 - 07:28 PM

de teletrade s-a mai discutat aici. la ce firma ai facut cursul cu 700 ron si ce ai invatat acolo? wall street trade?

Edited by lamishto, 27 November 2011 - 07:30 PM.

• 0

#4 Atreya_MT4

Atreya_MT4

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 5 posts

• Tranzactionez din 2011

Posted 27 November 2011 - 10:01 PM

Pai da, la WS trade....cum am denumit si topicul :)
am invatat chestiile basic, cam ce se face si la Teletrade dar mai concis si mai superficial...am scris sa aiba lumea si firma asta in vedere sa nu se mai pacaleasca si altii crezand ca e ceva diferit de Teletrade...:)
  • 0

#5 Atreya_MT4

Atreya_MT4

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 5 posts

• Tranzactionez din 2011

Posted 27 November 2011 - 10:02 PM

Este aceeasi mancare de peste sub alta denumire :)
cine vede topicul sa fie in garda!
  • 0

#6 CyrusS

CyrusS

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 5 posts

Posted 28 November 2011 - 09:11 PM

Atreya, ce vrei tu sa obti de la aceste traininguri ?
  • 0

#7 giotto

giotto

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 9 posts

Posted 30 January 2012 - 05:06 PM

WALL STREET TRADE ( site wstrade.ro)sunt TEPARI.Am pierdut 1000 $, dupa o colaborare de o luna de zile.Punctul culminat a fost atunci cand le-am zis ca nu sunt pragatit sa intru cu sume de zeci de mii de $ si ca ar fii mai bine sa o luam treptat.Dupa cateva zile m-a sunat cu numar ascuns si mi-a zis sa intram pe o tranzactie , tranzactie care mi-a golit contul. Ulterior am facut legatura de ce m-a sunat cu numar ascuns, de ce asa zisul ANDREI ,managerul de cont, la un moment dat sa prezentat cu un alt prenume parca OVIDIU si a zis ca asa i se mai zice, iar traderul pe nume BOGDAN ( sper sa fie numele real )nu mai vrea sa raspunda la telefon. Apropo, acest manager de cont cred ca si-a aruncat cartela cu nr de telefon ptr ca nu mai este alocat. Se pare ca nici siteul nu le mai functioneaza.
  • 0

#8 gigi

gigi

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 325 posts

• Tranzactionez din 2009
  • Broker curent FXCM

Posted 30 January 2012 - 05:40 PM

Daca ai fi cautat un pic pe net despre ei... Ia uite ce scria cineva in octombrie:

firma nu exista real, doar prin nume. o scurta cautare pe Ministerul Finantelor te convinge.
este vorba de o escrocherie, cel mai probabil.

http://en.bestjobs.r...opic/9056/pag/1
  • 0

#9 giotto

giotto

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 9 posts

Posted 30 January 2012 - 06:05 PM

Problema este ca cei de la Grand Capial Rusia, le confirma existența
  • 0

#10 gigi

gigi

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 325 posts

• Tranzactionez din 2009
  • Broker curent FXCM

Posted 30 January 2012 - 06:40 PM

Am inteles. Firma de tepari GCR confirma existenta filialei locale a firmei de tepari GCR. Pai totul e ok atunci. Cere la GCR sa-ti dea banii inapoi, daca tot i-au "confirmat".

Bine ca nu au confirmat ca sunt o filiala locala a firmei lui Warren Buffet si au ponturi de la Comisia Trilaterala, ca investeai si restul banilor.
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.