Sari la conținut

EUR/CAD


MrPippet

Postări Recomandate

Tranzactioneaza cineva aceasta pereche ?

 

Consider ca a ajuns la un suport important . EUR a avut cateva stiri pozitive in special "German Business Climate" , tinand cont ca bancile

s-au imprumutat aproape pe gratis de la ECB , cred ca va ajuta EUR sa urce fata de loonie. Totusi sa nu uitam ca si loonie-ul a avut cateva stiri poztive in ultimele zile.

 

 

 

Pareri ?

 

 

Eu am intrat long la 1,34 , cu un S/L la 1.3360 , TP1 la 1,34750 (Daily pivot) , iar daca continua voi ajusta S/L pe 1.34 si voi duce

TP putin sub primul R1.

 

NU recomand cu caldura aceasta tranzactie , dar daca totusi intrati pe long , nu riscati mai mult de 3% din cont ! Ajustati pozitiile in functie de miscarile bruste ale pietei.

post-6232-0-87791500-1324487096_thumb.jpg

Editat de MrPippet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

@ MrPippet

 

Pentru long ar trebui sa fie cel putin o formatiune de candele care sa indice long, sau ideal ar fi sa astepti un duble bottom. Graficul tau arata down puternic

 

 

NU recomand cu caldura aceasta tranzactie , dar daca totusi intrati pe long , nu riscati mai mult de 3% din cont ! Ajustati pozitiile in functie de miscarile bruste ale pietei.

Eu as recomanda nu mai mult de 1% . E o pereche cu capricii

Editat de Sergiu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vanzarile retail in Italia au iesit pozitive, chiar mai bine decat asteptarile , ultima aprobare pentru bugetul de urgenta a Italiei este azi ( http://www.bloomberg...parliament.html )

 

Sa vedem daca ne ajuta pe aceasta tranzactie.

Editat de MrPippet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...

Rationamentul din spatele unei tranzactii

 

In cazul acestei tranzactii sell inchise la 17.7 pips profit, m-am folosit de analiza elliot wave. Dupa cum puteti observa si in imaginea de mai jos, ne aflam in valul 3 (bleumarin) subdiviziune a valului 3 (negru), subdiviziune a valului a (turcoaz inchis), din valul C (verde medium spring) corectiv. Totusi, perechea trebuie sa mai faca, conform teorie inca un val 5 (negru) si, de-abia apoi sa se corecteze mai adanc (formatiune din trei valuri ilustrata de linia zig-zag-uita in jos cu turcoaz inchis).

 

post-2510-0-87891300-1339641687_thumb.png

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.