Sari la conținut

De ce vi se sterg mesajele (topicul asta NU e pentru cei vechi)


Stefan

Postări Recomandate

  • Management

Pentru ca eticheta pe forumuri si in comunitatile online nu se invata acasa sau la scoala (unii nu invata acasa sau la scoala nici cum sa se comporte in viata reala, dar asta e alta poveste), o sa incerc sa dau aici cateva motive pentru care va sunt sterse posturile. Asta pentru ca stiu ca nu am cum sa va invat eu sa va purtati (si sa ajungeti sa realizati singuri de ce vi se sterg postarile) si pentru ca nu mai vreau sa stau sa raspund individual, pe privat, fiecarui user "nedumerit".

 

Deci, scurt si la obiect:

 

1. daca va faceti cont si primul lucru pe care il postati este un link (sau alt tip de reclama), mesajul va fi sters si este foarte posibil sa va sterg si contul;

2. daca puneti doua, trei... cateva posturi "normale" si va treziti dupa aia sa faceti reclama, mesajele de promovare vor fi sterse (contul vi-l las activ pentru a vedea daca reveniti pe calea cea buna sau continuati cu spam-ul);

3. daca sunteti pe langa subiectul dezbatut ori va sterg mesajele (cel mai probabil) ori va mut postarile intr-un topic nou (asta se intampla de obicei daca aveti deja mai multe reply-uri la ce ati postat voi, iar mesajul nu se incadreaza intr-unul dintre punctele de mai sus);

4. daca se remarca o acuta lipsa de bun-simt, la fel, mesajele vor fi sterse.

 

O sa revin si cu un topic legat de analizele si comunicatele postate de brokeri...

Editat de Stefan
completari
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.