Sari la conținut

Despre forex managed account


Mihai Olteanu

Postări Recomandate

Buna seara,

Am citit si eu mai mult pe google despre "forex managed account". Cunoasteti asemenea conturi in care banii sunt jucati pe Piata de catre o firma, un grup care se ocupa cu asa ceva?

As dori sa aflu mai multe informatii despre acest servici si m-am gandit ca voi sunteti mai informatii. Multumesc pentru fiecare informatie primita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista mai multe tipuri de managed accounts: PAMM si LPOA sunt doua dintre ele.

Dai search pe Google dupa cele doua acronime si gasesti firme de brokeraj (externe) +Admiral Markets(sunt singurii de Ro ce ofera PAMM din cate stiu).

Atentie insa: fondurile nu sunt manageriate de firmele de brokeraj ci de traderi independenti.

 

 

Pe de alta parte ai firmele profesionale ce isi fac Fonduri de investitii ce sunt reglementate de catre CNVM sau autoritatile competente in statul de origine. Transferul banilor spre administrare se face prin cumpararea unitatilor de fond.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.