Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
* * * * - 2 votes

intrebare incepator

• Please log in to reply
40 replies to this topic

#1 callme-mishmayer

callme-mishmayer

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 12 posts

• Tranzactionez din 2011
  • Broker curent xtb
  • Strategie/tehnica folosita linii de trend

Posted 09 February 2012 - 01:57 PM

Salur , tranzactionez demo pe alpari iar acum cand vreau sa fac short p eur/usd (sau orice alta pereche valutara) imi da un mesaj gen (trade context is busy) . Poate suna cam tampit din partea mea..dar ce inseamna. Nu cer o traducere motamo engleza romana ca asta stiu , vreau doar sa stiu de ce acest mesaj. Probabil vor mai urma multe intrebari de genul si va rog sa ma scuzati pentru stupiditatea lor dar sunt incepator si vreau sa invat .

MS ANTICIPAT
  • 0

#2 dirzuandreiovidiu

dirzuandreiovidiu

Big Shark

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2192 posts

• Tranzactionez din 2008
  • Strategie/tehnica folosita http://forum.vamist.ro/topic/3912-tranzactionarea-folosind-doi-pivoti-analiza-metodica-si-plan-de-tranzactionare/

Posted 09 February 2012 - 02:58 PM

Daca nu ma insel, inseamna ca broker-ul nu poate sa proceseze tranzactia ta, intrucat exista o aglomerare de ordine in acel moment si nu le poate procesa pe toate. Trebuie sa inchizi platforma si sa incerci iar.
  • 0

mini.jpg

mini.jpg

mini.jpg

Pentru informatii si colaborari:

twitter: https://twitter.com/dirzu

facebook: www.facebook.com/morraevo.trading

e-mail: [email protected]

telefon: 0734.142.210  

#3 nirolf_trader

nirolf_trader

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 112 posts

• Tranzactionez din 2010
  • Broker curent Admiral
  • Strategie/tehnica folosita Linii de Trend

Posted 09 February 2012 - 03:45 PM

De obicei asta se intampla in timpul unor evenimente importante...Daca ai incercat cu cateva minute inainte de a posta e de inteles , urma sa inceapa conferinta ECB
  • 0

#4 sec

sec

Forexist senior

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 640 posts

• Tranzactionez din 2007

Posted 09 February 2012 - 05:53 PM

Salur,

Salur, tranzactionez demo pe alpari iar acum cand vreau sa fac short p eur/usd (sau orice alta pereche valutara) imi da un mesaj gen (trade context is busy) .

Asta se intampla deoarece ai dat clickuri unul dupa altul si se blocheaza mizeria de platforma daca faci asa. Data viitoare da UN click si asteapta sa iti puna ordinul
  • 0

#5 callme-mishmayer

callme-mishmayer

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 12 posts

• Tranzactionez din 2011
  • Broker curent xtb
  • Strategie/tehnica folosita linii de trend

Posted 09 February 2012 - 10:36 PM

SEC , asta chiar nu am facut'o . s'a blocat deodata..in fine , acum si'a revenit e ok.
  • 0

#6 florindecu

florindecu

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 12 posts

Posted 16 February 2012 - 11:12 PM

am si eu cateva intrebari de incepator. sper ca nu gresesc postand in acest topic.
vreau sa deschid un cont real de aprox. 400-500 euro sau dolari.
1. as vrea sa ma sfatuiti cum e mai bine sa deschid contul in dolari sau in euro, avand in vedere ca voi merge pt inceput pe aceasta pereche?
2. la ce banca ma sfatuiti sa deschid contul?
3. e util si un digipass pt anumite transferuri pe net?
4. orice alte sfaturi utile de inceput.
multumesc anticipat pt raspunsuri.
  • 0

#7 sec

sec

Forexist senior

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 640 posts

• Tranzactionez din 2007

Posted 16 February 2012 - 11:24 PM

@florindecu, daca nu ai profit constant (macar pe un cont demo) cel putin un an ... NU DESCHIDE contul real !!!

Iar, intr-un an .. ai timp sa afli si raspunsul la toate intrebarile tale, ... care iti spun de pe acum ca sunt cea mai mica problema a ta.
Bafta
  • 2

#8 florindecu

florindecu

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 12 posts

Posted 16 February 2012 - 11:51 PM

am ceva timp de cand exersez pe conturi demo, poate mai bine de un an. au fost cateva conturi pe care le-am pierdut la inceput, apoi cateva pe care le-am dus de la 2000 la vreo 12000, am luat si unul de la 200, cat imi propusesem sa investesc pe care l-am dus la 1000 si acum as vrea sa bag ceva bani in FOREX. voi deschide cont la oanda, dar am nevoie de cateva sfaturi pe care vi le-am expus in postul anterior..
  • 0

#9 sec

sec

Forexist senior

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 640 posts

• Tranzactionez din 2007

Posted 17 February 2012 - 12:02 AM

1) USD
2) oricare cu comisioane mici, fa o investigatie pe net sau pe teren
3) transferurile fa-le printr-un intermediar (paypal, moneybokers, etc), nu de pe card
4) NU BAGA banii pe real daca nu ai un cont demo pe plus CONSTANT, minim un an!

Bafta
  • 2

#10 PantiH

PantiH

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 13 posts

• Tranzactionez din 2005
  • Broker curent Plus500
  • Strategie/tehnica folosita cea mai buna...cand nu uit de ea...

Posted 17 February 2012 - 09:20 AM

1) USD
2) oricare cu comisioane mici, fa o investigatie pe net sau pe teren
3) transferurile fa-le printr-un intermediar (paypal, moneybokers, etc), nu de pe card
4) NU BAGA banii pe real daca nu ai un cont demo pe plus CONSTANT, minim un an!

Bafta

sec de ce nu de pe card?? cu retur tot pe card.un raspuns aici sau pm,mersi anticipat.
  • 0

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.