Sari la conținut

ThinkOrSwim


TheEconomist

Postări Recomandate

Cred ca ThinkOrSwim (TD Ameritrade) e cel mai tare broker de optiuni.

Are suport pentru foarte multe chestii: thinklink, pentru strategii, thinkscript pentru indicatori (poate si strategii) si mai ales thinkback pentru backtest (care e IMPOSIBIL de facut cu orice alta statie - MetaTrader, eSignal, TradeStation, etc), plus suport pentru calendare (earnings, dividends etc).

 

Asa ca mi s-a pus pata sa-mi deschid cont. Chiar maine sper sa obtin de la banca una dintre hartii, dar mai am alte chestii... formularul de deschidere cont , si formularul fiscal W-8 BEN, care trebuie completate si trimise prin posta.

 

Vreau si eu o discutie pe tema asta, daca stie cineva exact ce trebuie bifat pe formularul ala fiscal pentru IRS.

 

Eu n-as lua in consideratie orice alt broker pentru optiuni. Mi se pare inutil fara suport pentru backtesting.

 

************************************************************

 

The paperwork required to open a foreign account is as follows:

 

Required Paperwork

 

-Account Application (attached)

 

-W-8BEN form - IRS form (attached)

* Faxes are not allowed.

 

- Copy of your Passport. It must be current and name and addresses on the application, passport & W8BEN must match.

 

- Copy of a bank/financial statement, translated in English, with the name and address matching the application.

TDA - APPLICATION STANDARD - 186 0211 (1).pdf

W-8 BEN .pdf

W-8 BEN Instructions (1).pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cont margin! Iti recomand sa trimiti cu UPS. Nu stiu cat mai costa acum... Eu am trimis cu posta normala si a stat la posta in US nelivrata cam o luna. USPS-ul in Chicago e mai rau ca Posta Romana la noi... asta a fost acum cativa ani, poate lucrurile s-au mai schimbat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am observat ca majoritatea platformelor de mt4 sunt expirate. si oricine poate sa le prelungeasca licenta sau/si sa le mai adauge un expert advisor in plus, sunt mai bineveniti ca oricand sa lucreze cu ei. Momentan testez platforme in continuare. Am pe mail niste oameni tare interesati sa investeasca intr-un fond de investitii, daca ar exista unul aici pe la noi ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu (mai) folosesc MT4. E bun la inceput cat sa te familiarizezi cu ceea ce inseamna ordinele si graficele, dar ulterior se simte nevoia unei schimbari...

 

Cat despre partea cu fondul de investitii de ce nu detaliezi putin situatia pe privat? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.