Sari la conținut

Strategie simpla ...


Postări Recomandate

Salutare.

Sint incepator.

Pe un cont demo as dori un Expert Advisor care sa afiseze mesaj la intersectia dintre2 sau 3 EMA-uri . Apoi eu voi alege daca deschid si ce deschid , aleg SL si TP . Dupa care as avea nevoie de un robot care nu stiu cum se numesc si care sa deshida mai multe pozitii simultan . Apoi as avea nevoie de un alt robot care sa imi modifice SL pentru toate pozitiile (separat pentru long si separat pentru short) . Apoi as avea nevoie de un alt robot care sa inchida un anumit numar de pozitii sau toate . Ma puteti ajuta cu informatii , unde anume gasesc ?

Referitor la EA am mai incercat cite ceva dar ... nu vad grafic MA ci doar ca deschide automat o pozitie . Exista posibilitatea de a vedea si grafic ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc.

Pe google am gasit acel site , chiar mai multe ... Problema este ca sint foarte multi ... M-am exprimat eu oarecum gresit .

Deci daca stiti cum se numesc si unde ii gasesc . Descrierea o voi gasi pe acel site probabil .

Intreb nu pentru ca mi-ar fi lene sa caut dar sint o sumedenei si pierd foarte mult timp sa gasesc ceva care probabil nu-l voi folosi niciodata .

Multumesc inca o data

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru bani nu poti spune ca "pierd prea mult timp ... etc etc".

In fond asta e meseria. De asta unii reusesc, altii nu.

 

Cum ar fi un doctor daca ar spune ..."pierd prea mult timp cu studiul corpului uman ... da bisturiu incoace sa vedem ce are DanielD in el".

Te-ai duce la el sa te taie?

 

Asta e partea nasoala, dar si frumoasa a meseriei de trading. Studiul. Dar si recompensa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg punctul tau de vedere .

Pentru mine exemplul tau este funny . Un doctor este DOCTOR ... care logic , presupune ca stie deja corpul uman . Pote ar fi fost corect sa spui : un fotbalist care vrea sa devina doctor ar spune "pierd prea mult timp cu studiul corpului uman ... da bisturiu incoace sa vedem ce are DanielD in el" si poate .... voi deveni doctor !

In fine. Nu vreau sa intru in polemica .

Pentru bani ... nu stiu daca voi cistiga vreodata din trading intr-un an , mai mult decit salariul meu actual . NIciodata nu voi renunta la job-ul meu in favoarea trading-ului . Probabil ca nu voi dechide niciodata un cont live ... Pe mine ar trebui sa ma vezi ca pe cineva care il atrage piata FOREX , ii place dar nu stie de ce inca . NU ma lua prea in serios ... mai mult ma distrez . Am un plan pe care il urmez strict si prin vara am sa ma lamuresc cit de serios va fi .

 

Din cite am gasit pe net pina acum am script-uri doar de a inchide ordine . Le-am atasat ... daca intereseaza pe cineva inafara de mine .

Pentru a deschide long/short .... cautam ceva in care sa pot alege lotul SL si TP .

Pentru EA cred ca voi incerca singur ... daca am timp .

CloseAllLosses.mq4

CloseAllOrders.mq4

CloseAllProfit.mq4

CloseAtProfit.mq4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru a deschide long/short .... cautam ceva in care sa pot alege lotul SL si TP .

 

Am gasit pe ForexFactory un script foarte interesant. Poti modifica SL/TP direct de pe grafic si in acelasi timp iti calculeaza marimea lotului, in functie de SL si riscul setat de tine. Mai multe detalii: http://www.forexfact...ad.php?t=281772

 

EasyOrder_March_16.zip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit si am atasat inca doua scripturi pt. modificare SL si TP . Este ceea ce cautam mai exact .

west_SLTP_drop.ex4 : este "drag and drp" cu mouse-ul la ce nivel vrei si acolo se vor muta toate SL . La fel se procedeaza si pentru TP .

 

Manual_Modify_StopLoss_TakeProfit.mq4 : se modifica manual , apoi vom avea 2 linii , una rosie si una albastra . Cele doua se pot muta apoi ca orice linie orizontala si toate SL-urile , respectiv toate TP-urile .. vor urma cele doua linii , dupa caz ...

west_SLTP_drop.ex4

Manual_Modify_StopLoss_TakeProfit.mq4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.