Sari la conținut

Postări Recomandate

Analiza pe termen scurt

 

Analiza din perspectiva pivotilor (suportilor si rezistentelor)

 

Bias-ul perechii este in continuare up (crescator) intrucat pozitionarea pretului se afla deasupra pivotului de la 1.5973. Deocamdata, pretul este vulnerabil unor noi miscari crescatoare catre maximul de la 1.6300, atat timp cat nu se invalideaza pivotul de la 1.5973, invalidare care ar trimite pretul in sideways sau corectiv inspre nivelul de 38.2 Fibonacci, a miscarii crescatoare de la 1.5232 la 1.6300.

 

post-2510-0-85266700-1336040277_thumb.png

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

O oportunitate buna de intrat acum pe lira. Este posibil sa se formeze un double top. Deocamdata asteptam confirmari.

post-4941-0-96552100-1341254268_thumb.pnggbp[/acronym] usd h4.png]

 

Ok, interpretarea ta, desi nu pare a fi un double top. Poate pe un tf mai mic, time frame-ul e prea mare sa se vada. Ce presupune termenul "confirmari"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua! In primul rand doresc sa-i multumesc lui Ovidiu pentru invitatia de a ma alatura acestui grup si sa-l felicit pentru munca depusa aici!

Si eu am facut observatia asta cu double-top pe daily chart pe GBPUSD dar pe alt topic. Dar, ca si Ovidiu, intreb si eu, Gigelul, despre ce confirmari este vorba?

 

Toate cele bune!

Editat de ZEN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.