Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
* * * * * 4 votes

NonLinearRegresion/zWinner/PremierStochastic/

strategie 1

• Please log in to reply
275 replies to this topic

#11 Magicianul

Magicianul

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 379 posts

Posted 24 May 2012 - 08:34 PM

nu neaparat asa ... "pe benzile exterioare "... priveste si tu desenele si ai sa te lamuresti .
uite cum am busit eu un contul asta .

Asa e cand ai si un serviciu ; deschizi tranzactia , pleci la serviciu , si ... asta este !

Attached Thumbnails

• NonLinear2.png

Edited by Magicianul, 24 May 2012 - 08:37 PM.

• 0

#12 Magicianul

Magicianul

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 379 posts

Posted 24 May 2012 - 08:42 PM

nu neaparat asa ... "pe benzile exterioare "... priveste si tu desenul si ai sa te lamuresti .
uite cum am busit eu un contul asta .

As vrea sa testez si eu strategia asta,treaba este ca nu stiu ce s-a intamplat cu calculatorul meu de nu-mi mai merge nici un indicator custom in nici un metatrader decat cele cu exe.Ai putea te rog sa pui si fisierele exe. ale indicatoarelor?..bineinteles...daca exista.

Nu stiu despre ce fisiere exe vorbesti ... dar indicatoarele le poti gasi pe net ...daca nu le gasesti aici ...
Scaneaza-ti calculatorul ! eventual reinstaleaza ! daca ce spui e adevarat ...este foarte probabil sa fie virusat !

poti gasi ceva softuri pe net care pot converti scripturi in fisiere exe .

Edited by Magicianul, 24 May 2012 - 08:43 PM.

• 0

#13 insomniac

insomniac

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

• Tranzactionez din 2009

Posted 24 May 2012 - 09:10 PM

Aaa...scuze,nu de exe era vb ci de cele in format ex4.
  • 0

#14 Magicianul

Magicianul

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 379 posts

Posted 03 June 2012 - 06:15 PM

a incercat cineva strategia asta ?
  • 0

#15 dirzuandreiovidiu

dirzuandreiovidiu

Big Shark

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2192 posts

• Tranzactionez din 2008
  • Strategie/tehnica folosita http://forum.vamist.ro/topic/3912-tranzactionarea-folosind-doi-pivoti-analiza-metodica-si-plan-de-tranzactionare/

Posted 03 June 2012 - 07:39 PM

O strategie profitabila, destul de clara , bazata pe 3 indicatori :
Premier Stochastic
NonLinearRegresion
zWinner

si sistemul e simplu :
cand semnalul de sell al zWinner atinge cea mai inalta cota a NonLinearRegresion si cand PremierStochastic este mai mare de nivelul maxim de 0.7 atunci se poate intra sell ; se procedeaza invers pentru intrarea de buy ; pentru cine are timp de stat langa calculator si nervi de macinat poate creea virgulite , incercand operatiuni de sell si buy tinand cont de pozitionarea semnalelor zWinner fata de axa centrala a indicatorului NonLinearRegresion;

Explica, te rog, ceva mai clar decat ai facut-o in postul asta regulile strategiei. Exemplu tranzactie buy si sell, ca sa fie toata lumea lamurita.

Multumesc
  • 0

mini.jpg

mini.jpg

mini.jpg

Pentru informatii si colaborari:

twitter: https://twitter.com/dirzu

facebook: www.facebook.com/morraevo.trading

e-mail: [email protected]

telefon: 0734.142.210  

#16 Magicianul

Magicianul

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 379 posts

Posted 04 June 2012 - 12:18 AM

Pai credeam ca e destul de clar...
Cand Premier stochastic>PremierStochasticAnterior,NonLinearRegresion are trend ascendent iar semnalul de buy zWinner este situat pe banda rosie de jos....

Attached Thumbnails

• NonLinear3.png

• 0

#17 Magicianul

Magicianul

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 379 posts

Posted 28 August 2012 - 11:18 PM

1162 pipsi in mai putin de 24 ore

Attached Thumbnails

• 24 ore_zWinn.png
  • Strategie zWinner.png

Edited by Magicianul, 28 August 2012 - 11:19 PM.

• 0

#18 daemon_deluxe

daemon_deluxe

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 20 posts

• Tranzactionez din 2010
  • Broker curent MetaForex
  • Strategie/tehnica folosita Auto Trading

Posted 29 August 2012 - 09:47 AM

1162 pipsi in mai putin de 24 ore

Este interesant rau, serios. Exista cumva posibilitatea de codare intr-un EA? Sa bagam un R/R de 1:1 (10pips SL cu 10 pips TP). Ar fi optim? Totodata, avem posibilitatea de a vedea ecuatiile matematice in functie de care se face paintingul? Ar fi frumos, pentru ca am evita partea vizuala. Scuze daca intrebarile par triviale, dar vin din alt mediu de programare si sunt interesat (foarte) de mql4 si 5.
  • 0

#19 Magicianul

Magicianul

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 379 posts

Posted 29 August 2012 - 06:15 PM

Nu... intrebarile nu par asa... cum zici ...
  • 0

#20 daemon_deluxe

daemon_deluxe

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 20 posts

• Tranzactionez din 2010
  • Broker curent MetaForex
  • Strategie/tehnica folosita Auto Trading

Posted 30 August 2012 - 12:17 AM

Nu... intrebarile nu par asa... cum zici ...

Ar fi mai educativ sa-mi explici (daca poti/stii, bineinteles) de ce intrebarile nu par triviale. :) In alta ordine de idei, sa inteleg ca acei indicatori sunt gata codati, nu se poate vedea nicaieri un cod sursa? Pentru ca daca s-ar putea, un OrderSend nu cred c-ar fi greu de facut, cu niste blocuri conditionale, adica ... logica nu e greu de prins. Si programarea (daca ai mai programat si sub alt limbaj orientat obiectual/procedural) se prinde repede (cred!).
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.