Sari la conținut

NonLinearRegresion/zWinner/PremierStochastic/


Postări Recomandate

Foarte interesant acest sistem, astazi am luat si eu sistemul si sunt foarte curios sa vad ce roade va da la mine.Momentan il folosesc pe un timeframe de 15 min respectiv 5 minute.Magicianu pe mine personal m-a surprins cu acest sistem si daca intradevar functioneaza macar la jumatate din randamentul lui as fii foarte incantantat.

Va voi tine la curent cum evolueaza contul meu.O zi plina de pipsi sa aveti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare utilizand indicatorii respectivi mi-am pus o intrebare ca tot omu la un moment dat.Liniile de la nonlinear regression se redeseaneaza singure dupa trend sau cum functioneaza aceasta treaba ? Sunt tare curios cum functioneaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am spus ca revin cu informatii noi.

Acest sistem este foarte bun dar trebuie realizat un fine tunning.

Ieri si aseara m-am jucat cu el pe diferite TF si cu diferite valute. Prima concluzie este ca trebuie sa tranzactionezi doar una sau maxim doua perechi valutare. Aseara m-am jucat cu mai multe perechi valutare si am pierdut ceva bani atat pe demo cat si pe real.

Astazi am ales doar EURUSD si AUDUSD.

Daca stii cum sa faci reglajul fin al sistemului orice TF da rezultate bune.

Asta seara pentru prima data de cand fac forex am inceput, datorita acestui sistem, sa tranzactionez pe TF de 5 minute si pot sa spun ca da, da, si iarasi da, am avut doar rezultate pozitive. Din 10 tranzactii, 5 pe EURUSD si 5 pe AUDUSD, toate au fost pozitive si am luat de la 5 pips pana la 25 de pips pe tranzactie. Asta deja este un rezultat bun. Desi este pentru prima data cand folosesc TF de 5 minute pot sa spun ca sunt incantat si uimit de randamentul ce se poate obtine. Din ce am citit am vazut ca multi traderi folosesc TF-ul de 5 minute si nu am inteles niciodata de ce. Pe acest TF si cu aceasta metoda se poate si scalpa foarte bine. M-am jucat si cu TF-ul de 1 minut dar cel de 5 minute a produs cele mai bune rezultate.

Deci, reglajul fin este ca trebuie sa stabiliti o anumita directie a pretului din ziua respectiva, adica sa stabiliti o directie a trendului, indiferent ca este un trend mare sau mic, indiferent ca sunteti pe o unda impulsiva sau corectiva, trebuie pur si simplu sa stabiliti directia pe ziua respectiva si sa tranzactionati in directia trendului. De exemplu, astazi EURUSD a fost pe un trend descrescator, asa ca s-a putut tranzactiona short. Acum seara am avut un rebound si am putut intra long. Deci, asta este reglajul fin, intrati intotdeauna in directia trendului din ziua respectiva si cand apare un retracement intrati in sensul retracementului. Eu mi-am mai deschis un chart cu EURUSD si cu AUDUSD pe care le-am tinut pe TF de 1 ora si le mai schimbam din cand in cand pe Tf-ul de 4 ore ca sa vad imaginea de ansamblu si sa o sincronizez cu TF-ul de 5 minute.

 

Am atasat si doua imagini. In prima este EURUSD cu sistemul, pe TF de 5 minute, in care cu un V cu linii rosii am aratat directia trendului si un retracement si doua semnale de sell si buy valide, apoi cu un dreptunghi albastru am artat cateva semnale false, cu un alt triunghi albastru am aratat un retracement cu un semnal de buy valid. Sageata galbena indica trendul. A doua imagine este cu EURUSD pe TF de o ora ca sa vedem clar trendul. Pe a doua imagine apare pe TF de o ora V-ul cu linii rosii care apare si pe prima imagine pe TF de 5 minute.

Pana acum, pe acest TF de 5 minute, dupa cum am mai spus, sistemul functioneaza cel mai bine din ce am experimentat eu. Sa vedem rezultatele a la long!

 

 

Toate cele bune!

post-6640-0-92375400-1348170163_thumb.gif

post-6640-0-99219300-1348170193_thumb.gif

Editat de ZEN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin si eu cu vestile dupa cum am zis: la mine este extraordinar de bine. sunt foarte multumit de acest sistem si parca nu imi vine sa cred ca merge asa bine.Trebuie sa mentionez ca nu ma asteptam sa am un asa randament.Pot sa va spun cu mana pe inima ca in urma tranzactiilor facute in aproximativ 24-30 de ore am reusit un randament de 400%. Mai aveam 10$ intr-un cont live si am zis sa vad ce pot face si astazi la ora 18.50 am reusit sa inchei ziua la 43.50$ ceea ce pentru mine e foarte multumitor.

Trebuie sa mentionez ca am folosit doar timeframe de 5 min si 1min. Din partea mea nota 10 pentru acest sistem. Va voi tine la curent pe viitor cu evolutia mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin si eu cu vestile dupa cum am zis: la mine este extraordinar de bine. sunt foarte multumit de acest sistem si parca nu imi vine sa cred ca merge asa bine.Trebuie sa mentionez ca nu ma asteptam sa am un asa randament.Pot sa va spun cu mana pe inima ca in urma tranzactiilor facute in aproximativ 24-30 de ore am reusit un randament de 400%. Mai aveam 10$ intr-un cont live si am zis sa vad ce pot face si astazi la ora 18.50 am reusit sa inchei ziua la 43.50$ ceea ce pentru mine e foarte multumitor.

Trebuie sa mentionez ca am folosit doar timeframe de 5 min si 1min. Din partea mea nota 10 pentru acest sistem. Va voi tine la curent pe viitor cu evolutia mea.

 

Pe ce pereche ai tranzactionat.

 

Eu azi am facut in jur de 40 USD in principal cu EURUSD si ceva maruntis cu AUDUSD dar am si inchis cateva tranzactii pe minus Nu am scalpat. Poate trebuia sa scalpez. Am ramas si cu doua pozitii short deschise pe EURUSD si un minus flotant de 16 USD. Poate resusesc sa inchid pozitiile pe zero pana se inchide piata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte interesant acest sistem, astazi am luat si eu sistemul si sunt foarte curios sa vad ce roade va da la mine.Momentan il folosesc pe un timeframe de 15 min respectiv 5 minute.Magicianu pe mine personal m-a surprins cu acest sistem si daca intradevar functioneaza macar la jumatate din randamentul lui as fii foarte incantantat.

Va voi tine la curent cum evolueaza contul meu.O zi plina de pipsi sa aveti!

 

.............................................................................................................

 

Revin si eu cu vestile dupa cum am zis: la mine este extraordinar de bine. sunt foarte multumit de acest sistem si parca nu imi vine sa cred ca merge asa bine.Trebuie sa mentionez ca nu ma asteptam sa am un asa randament.Pot sa va spun cu mana pe inima ca in urma tranzactiilor facute in aproximativ 24-30 de ore am reusit un randament de 400%. Mai aveam 10$ intr-un cont live si am zis sa vad ce pot face si astazi la ora 18.50 am reusit sa inchei ziua la 43.50$ ceea ce pentru mine e foarte multumitor.

Trebuie sa mentionez ca am folosit doar timeframe de 5 min si 1min. Din partea mea nota 10 pentru acest sistem. Va voi tine la curent pe viitor cu evolutia mea.

 

 

 

Se pare ca pentru tine randamentul e mai mare decat jumatate din ce am postat eu aici !

Sa te vedem pe mai departe .

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin si eu cu vestile dupa cum am zis: la mine este extraordinar de bine. sunt foarte multumit de acest sistem si parca nu imi vine sa cred ca merge asa bine.Trebuie sa mentionez ca nu ma asteptam sa am un asa randament.Pot sa va spun cu mana pe inima ca in urma tranzactiilor facute in aproximativ 24-30 de ore am reusit un randament de 400%. Mai aveam 10$ intr-un cont live si am zis sa vad ce pot face si astazi la ora 18.50 am reusit sa inchei ziua la 43.50$ ceea ce pentru mine e foarte multumitor.

Trebuie sa mentionez ca am folosit doar timeframe de 5 min si 1min. Din partea mea nota 10 pentru acest sistem. Va voi tine la curent pe viitor cu evolutia mea.

 

Fratele meu, daca ma uit la cat ai facut tu eu incep sa ma simt incet la minte.

Felicitari si mult succes in continuare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Revin si eu cu vestile dupa cum am zis: la mine este extraordinar de bine. sunt foarte multumit de acest sistem si parca nu imi vine sa cred ca merge asa bine.Trebuie sa mentionez ca nu ma asteptam sa am un asa randament.Pot sa va spun cu mana pe inima ca in urma tranzactiilor facute in aproximativ 24-30 de ore am reusit un randament de 400%. Mai aveam 10$ intr-un cont live si am zis sa vad ce pot face si astazi la ora 18.50 am reusit sa inchei ziua la 43.50$ ceea ce pentru mine e foarte multumitor.

Trebuie sa mentionez ca am folosit doar timeframe de 5 min si 1min. Din partea mea nota 10 pentru acest sistem. Va voi tine la curent pe viitor cu evolutia mea.

 

Pe ce pereche ai tranzactionat.

 

Eu azi am facut in jur de 40 USD in principal cu EURUSD si ceva maruntis cu AUDUSD dar am si inchis cateva tranzactii pe minus Nu am scalpat. Poate trebuia sa scalpez. Am ramas si cu doua pozitii short deschise pe EURUSD si un minus flotant de 16 USD. Poate resusesc sa inchid pozitiile pe zero pana se inchide piata.

 

Pe eur usd am facut majoritatea tranzactiilor cu ceva $ pe GBP USD.Eu recunosc ca am facut scalping si la unele tranzactii daca as mai fii asteptat macar 3 min poate ca ajungeam la un randament de 500-550% dar oricum sunt mai mult decat multumit. Astept saptamana viitoare sa vad cum va merge.Va voi tine la curent. Spor la pips

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.