Sari la conținut

al doilea cont live


Postări Recomandate

Ponderosa, dacă aștepți o recomandare, (și e una bună, te asigur), de ce nu tranzacționezi ca un adevărat profesionist pe piețe REGULATE, cum ar fi stocks, futures, options. Îți permit mijloacele. Așa că găsește un broker bun (îți pot recomanda unul bun și cu reputație), nu Dealer ca orișicare bancă. S-a mai spus pe aici, că toți dealerii sunt țepuitori. Ei 9/10 din informația utilă n-o arată. Tu pui miză impotriva lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic

 

+1 pentru ultimul comentariu @ ponderosa! Nu inteleg, de ce, daca un trader pune in contul live mai mult de 200 - 300 usd ii sar toti in cap. Nu cred ca toti cei de pe forumul asta au inceput cu sume mici. Asa ca ... keep walking ponderosa

 

Tu cu cat ai inceput ultimul cont ? Pune si tu un statement detaliat Posted Image . Mie imi mirosi a broker, sau cel putin ai o legatura cu ei.Posted Image

 

@ apolo Este prima si ultima data cand raspund unei provocari. Statement iti pot trimite pe skype, numele meu este in profil, si nu , nu sunt broker, sunt doar un trader ca toti ceilalti, lucrez si pe ecn si pe market maker, Poate doar ca am putin mai multa experienta, poate ca am cativa prieteni la Londra si la NY, oameni simpli ca mine care fac acelasi lucru, si poate ca am invatat foarte mult de la ei. Poate ca noi lucram in echipa.Dupa cum stii stattementul poate fi falsificat asa ca nu ai decat sa ma crezi, iar daca nu o faci, este traba ta. Daca tie banii pe care i-a depus ponderosa ti se par multi, inseamna ceva. Iti doresc succes tie si echipei tale

 

PS: nu am reusit sa incarc o imagine, imi pare rau pentru tine, dar promit ca voi invata (poate ma ajuta cineva)!!!

Editat de the trader
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ponderosa, dacă aștepți o recomandare, (și e una bună, te asigur), de ce nu tranzacționezi ca un adevărat profesionist pe piețe REGULATE, cum ar fi stocks, futures, options. Îți permit mijloacele. Așa că găsește un broker bun (îți pot recomanda unul bun și cu reputație), nu Dealer ca orișicare bancă. S-a mai spus pe aici, că toți dealerii sunt țepuitori. Ei 9/10 din informația utilă n-o arată. Tu pui miză impotriva lor.

 

Tu investesti prin brokerul ala pe care esti dispus sa mi-l recomanzi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-5343-0-35446900-1340792181_thumb.jpg

 

Offtopic

 

+1 pentru ultimul comentariu @ ponderosa! Nu inteleg, de ce, daca un trader pune in contul live mai mult de 200 - 300 usd ii sar toti in cap. Nu cred ca toti cei de pe forumul asta au inceput cu sume mici. Asa ca ... keep walking ponderosa

 

Tu cu cat ai inceput ultimul cont ? Pune si tu un statement detaliat Posted Image . Mie imi mirosi a broker, sau cel putin ai o legatura cu ei.Posted Image

 

@ apolo Este prima si ultima data cand raspund unei provocari. Statement iti pot trimite pe skype, numele meu este in profil, si nu , nu sunt broker, sunt doar un trader ca toti ceilalti, lucrez si pe ecn si pe market maker, Poate doar ca am putin mai multa experienta, poate ca am cativa prieteni la Londra si la NY, oameni simpli ca mine care fac acelasi lucru, si poate ca am invatat foarte mult de la ei. Poate ca noi lucram in echipa.Dupa cum stii stattementul poate fi falsificat asa ca nu ai decat sa ma crezi, iar daca nu o faci, este traba ta. Daca tie banii pe care i-a depus ponderosa ti se par multi, inseamna ceva. Iti doresc succes tie si echipei tale

 

PS: nu am reusit sa incarc o imagine, imi pare rau pentru tine, dar promit ca voi invata (poate ma ajuta cineva)!!!

 

 

 

Multumesc mult Big Shark pentru ajutor !!!

Editat de the trader
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ponderosa, si eu cred ca este ok sa intri cu un cont ceva mai mare. Eu am inceput direct cu un cont real de 2500$, si atentie, erau bani imprumutati de la banca! Adevarat ca nu am inceput pe forex ci pe bursa din New York, cu actiuni. Si nu am pierdut contul. De fapt NICIODATA nu am distrus un cont real! In 4 luni de zile aproape am dublat contul, dupa care din pacate, contul fiind totusi prea mic pentru a putea aplica un money management corect, riscand prea mult pe tranzactie (5% din cont), am luat cateva pierderi consecutive care mi-au scazut din nou contul pana pe la 3500$. Mi-am dat seama ca este prea riscant si nu pot continua asa si am asteptat pana am avut posibilitatea sa suplimentez contul cu o suma mult mai mare de bani. Avand o suma mult mai mare totul a devenit, paradoxal, mai simplu si mai putin riscant! Am putut sa joc mult mai relaxat, sa risc sume mici (0,5% din cont la o tranzactie) fara sa-mi fie teama ca imi distrug contul. De pierdut, am mai pierdut in continuare ani de zile, am facut multe greseli, am incercat tot felul de strategii, am alergat cu limba scoasa dupa Holy Grail, am incercat tot felul de semnale, dar datorita contului relativ mare si folosirii unui money management bun, n-am fost niciodata in pericol sa-mi distrug contul indiferent cate prostii am facut! Money managementul bun si un cont suficient de mare sunt cheia succesului dupa parerea mea. Un incepator niciodata nu trebuie sa riste mai mult de 0,5-1% din cont la o tranzactie cred eu. Si in legatura cu tintele de profit zilnice pe care ti le propui, ATENTIE, faci o mare greseala! Ca incepator trebuie sa ai o singura tinta, sa nu-ti distrugi contul! Primul lucru pe care trebuie sa-l faci este sa incerci sa iei pierderi cat mai mici, sa incerci sa-ti conservi contul. Apoi, dupa minim un an sau doi de trading real, daca inca mai ai contul, profiturile vor veni singure, fara sa-ti propui tu sa le faci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-5343-0-35446900-1340792181_thumb.jpg

 

 

Offtopic

 

+1 pentru ultimul comentariu @ ponderosa! Nu inteleg, de ce, daca un trader pune in contul live mai mult de 200 - 300 usd ii sar toti in cap. Nu cred ca toti cei de pe forumul asta au inceput cu sume mici. Asa ca ... keep walking ponderosa

 

Tu cu cat ai inceput ultimul cont ? Pune si tu un statement detaliat Posted Image . Mie imi mirosi a broker, sau cel putin ai o legatura cu ei.Posted Image

 

@ apolo Este prima si ultima data cand raspund unei provocari. Statement iti pot trimite pe skype, numele meu este in profil, si nu , nu sunt broker, sunt doar un trader ca toti ceilalti, lucrez si pe ecn si pe market maker, Poate doar ca am putin mai multa experienta, poate ca am cativa prieteni la Londra si la NY, oameni simpli ca mine care fac acelasi lucru, si poate ca am invatat foarte mult de la ei. Poate ca noi lucram in echipa.Dupa cum stii stattementul poate fi falsificat asa ca nu ai decat sa ma crezi, iar daca nu o faci, este traba ta. Daca tie banii pe care i-a depus ponderosa ti se par multi, inseamna ceva. Iti doresc succes tie si echipei tale

 

PS: nu am reusit sa incarc o imagine, imi pare rau pentru tine, dar promit ca voi invata (poate ma ajuta cineva)!!!

 

 

 

Multumesc mult Big Shark pentru ajutor !!!

 

Pentru ca ai refuzat sa generezi un statement detaliat in prezenta mea, trag concluzia ca esti nesincer in afirmatii. Mai departe nu mai dezvolt subiectul, nu esti obligat sa demonstrezi nimic, dar cand afirmi ca esti profitabil sau dai de inteles asa ceva trebuie sa iti si sustii spusele. Altfel, asa cum am spus, la vorbe goale suntem toti buni.

 

Mult succes!

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mister Black, ai mare dreptate! niciodata sa nu risti mai mult de 0.5-1% din soldul contului. e atat de simplu, dar in acelasi timp, atat de greu de respectat. de ce? pt ca intotdeauna ai la indemana, levierul, acea sabie cu 2 taisuri care te ademeneste sa faci profit mai repede sau sa recuperezi pierderile mai repede...Dar care, pe cei mai multi ii ingroapa!

Editat de johnbull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Sunt pe profit da?Posted Image)

 

m-am chinuit ceva sa opresc tranzactia la un cent:) o zi buna tuturor!!!

 

Ponderosa, cred ca din greseala am votat postul down, imi cer scuze, am tastatura sensibila, Posted Image. Incearca sa treci si pe comodities daca ai posibilitatea, ai putea face trading urmarind preturile (aur si petrol). Imi place statementul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.