Sari la conținut

Reqoute Reqoute Reqoute


Postări Recomandate

Salutare! Ma confrunt cu o mare problema la platforma de tranzactionare mt4, cand vreau sa cumpar (la unele semnale) sau sa vand si pretul se misca mereu nu imi face executia pe loc se opreste o secunda apoi ma intreaba daca vreau sa mai cumpar la alt pret dau yes mai stau o secunda si aceiasi poveste. Ce este de facut, mereu cand am semnale si se misca nu pot sa mai profit cum trebuie (mentionez ca tranzactionez pe traget-uri mici 5-10 pips) iar de multe ori nici nu mai tranzactionez, alte ori le inchid in pierdere, strategia mea nu da randament in astfel de conditii, se poate rezolva problema intr-un fel? (din platforma fara sa schimb broker-ul)

post-5913-0-34122100-1341858981_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Admiral Markets recotarile sunt intradevar o problema. La valute nu am avut recotari, decat foarte rar, in schimb, am avut recotari multiple, enervante chiar, pe aur.

Personal nu cred ca poti rezolva problema din platforma. Deasemenea te sfatuiesc, daca-mi permiti, sa vorbesti si cu oficialii de la Admiral Markets despre problema asta ca sa ai si parerea lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Ma confrunt cu o mare problema la platforma de tranzactionare mt4, cand vreau sa cumpar (la unele semnale) sau sa vand si pretul se misca mereu nu imi face executia pe loc se opreste o secunda apoi ma intreaba daca vreau sa mai cumpar la alt pret dau yes mai stau o secunda si aceiasi poveste. Ce este de facut, mereu cand am semnale si se misca nu pot sa mai profit cum trebuie (mentionez ca tranzactionez pe traget-uri mici 5-10 pips) iar de multe ori nici nu mai tranzactionez, alte ori le inchid in pierdere, strategia mea nu da randament in astfel de conditii, se poate rezolva problema intr-un fel? (din platforma fara sa schimb broker-ul)

 

Pune un ordin tip stop sau tip limit si rezolvi toata problema. Scurt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune un ordin tip stop sau tip limit si rezolvi toata problema. Scurt.

 

Vezi Andrei? De-asta fac reclama FXCM, pentru ca oamenii sa scape de grija asta si sa aleaga un broker No Dealing Desk . :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-topic!

Ma gandesc tot mai mult sa-mi fac un cont la un broker si nu la un dealer. Un broker, in adevaratul sens al cuvantului, este doar un intermediar. Un dealer, pe de alta parte, este cel cu care faci deal-ul, adica este contrapartea ta. Brokerul adevarat, semantic vorbind, este de fapt doar un agent intermediar.

danpav86 te rog mult sa-mi trimiti un msaj privat in care sa-mi spui, cat mai pe larg (daca ai timp) care este experienta ta cu FXCM si care este relatia ta cu ei.

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Admiral Markets recotarile sunt intradevar o problema. La valute nu am avut recotari, decat foarte rar, in schimb, am avut recotari multiple, enervante chiar, pe aur.

Personal nu cred ca poti rezolva problema din platforma. Deasemenea te sfatuiesc, daca-mi permiti, sa vorbesti si cu oficialii de la Admiral Markets despre problema asta ca sa ai si parerea lor.

 

Recunosc ca la inceput toate tranzactiile decurgeau normal, am fost martor la unele miscari de pe piata in care deschideam pozitii direct cu profit (probabil s-au prins ca am succes).Eu cred ca o executie mai buna a ordinelor ar fi ideal pentru a profita din plin de piata, nu inteleg daca au recotari peste recotari de ce nu isi imbunatatesc sistemul? Momentan m-am oprit din tranzactionat din cauza lor, pana la urma nici ei nu castiga din recotarile astea nici traderii. Da o sa vorbesc cu cei de la Admiral sa vad ce se poate face, sper sa am timp cat mai curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Gheorghita

Admiral iti recoteaza doar ordinele market, deci cand intri direct in piata, sau recoteaza si ordinele stop (sell sau buy), pt ca atunci e o problema.

Eu lucrez numai cu ordine stop.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.zf.ro/bus...aliment-9847371

 

he, he, dupa ce citesti, vezi cam ce sanse ai sa-ti recuperezi tu banii din Cipru. precum si de ce ma suna ala de la forextrading cu accent rusesc...tot din Cipru, bine-nteles!

Editat de johnbull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pune un ordin tip stop sau tip limit si rezolvi toata problema. Scurt.

 

Vezi Andrei? De-asta fac reclama FXCM, pentru ca oamenii sa scape de grija asta si sa aleaga un broker No Dealing Desk . Posted Image

 

Cei de la FXCM ce platforma de tranzactionare au?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.