Sari la conținut

AUD USD


Postări Recomandate

salut flames

la analiza am dubii la valul B din miscarea descendenta , este prea mic in timp fata de valul A . Inca este greu sa identificam constructia mai mare .

miscarea ascendenta....... este posibila , se desfasoara c-am asa o vad si eu , dar mai asteptam sa vedem evolutia .

succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Salut, am o mare intrebare si ceva ce ma roade si nu-mi da pace. Cum ne putem feri de tranzactiile paguboase.

se vede cum linia de trend 0 -( b ) a fost sparta intr-un timp mai mic decat formarea valului ( c ). Asta este o prima confirmare a paternului, mai este a doua sa treaca pretul de minimul valului ( b ), adica de nivelul 1.0425. Dar se naste o alta intrebare aici. Nu cumva intram prea tarziu in tranzactie ?

 

Ce este de facut in aceste cazuri ?

post-2700-0-82296100-1347517789_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o prima confirmare la abc e ca ai patru puncte de atingere pe liniile paralele, atatea cat are si zigazgul si indica un formarea unui pattern non standard (x), la zigzagul simplu ai patru puncte ale patternului si numai trei ating liniile paralele, vezi cap 9

post-1776-0-68316900-1347518718_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.