Sari la conținut

Alpari UK sau Bulbrokers


makefx

Postări Recomandate

Salutare. Ma gandesc de ceva vreme sa-mi deschid un cont real la unul din cei 2 brokeri. Suma nu e mare, pana in 1000 $, ideea e ca vreau un broker care sa permita sa deschid ordine cu microloturi, ceea ce din cate am vazut, stiu ca se poate si la unul, si la altul. Vreau sa stiu cine a avut sau are cont real la Alpari sau la Bulbrokers, daca sunt seriosi, daca se merita, daca a facut cineva retrageri din castigul obtinut....

 

Astept parerile voastre. Multumesc!

Editat de makefx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa stiu cine a avut sau are cont real la Alpari sau la Bulbrokers, daca sunt seriosi, daca se merita

 

Eu am cont la Alpari UK din 2011 si sunt multumit. E drept ca nu am castigat mai nimic la ei, dar asta nu li se poate imputa lor, ci stilului meu de "gambler".

 

Nu am avut requote decat foarte rar ( in situatiile cu miscari bruste pe piata ).

 

Nu ma "bazaie" nimeni la cap cu telefoane si , dupa contul initial de 200 de euro, au acceptat si plati de 10 euro fara probleme. Poti plati direct cu master sau visa. ( dureaza maxim 3 ore procesarea platii )

 

Pentru mine sunt OK

 

PS: De plati in sens invers nu am ce sa-ti pun pentru ca fac parte din cei "90%" :)

Editat de Uirebit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms de informatii. Cunosc si eu pe cineva care are cont la Alpari, dar ca si tine, si el face parte din cei "90%" :). Ar trebui sa-ti schimbi stilu de "gambler" ca nu rezolvi nimic asa...in cont vei face parte din cei "90%".

 

Cineva despre Bulbrokers??..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa fii gambler, dar sa gandesti ca un cazinou, nu ca un jucator!

Asta inseamna sa ai o strategie pe termen lung (= sa pierzi luna asta dar sa castigi pana la sfarsitul anului), sa risti max. 1% din cont si sa ai un odd, o sansa in favoarea ta, adica un risk/reward de minim 1/3. In felul asta nu-ti cedeaza nervii si nici contul!

Eu sunt gambler, stau de la 6,30 la ora 0 si sunt trist cand se inchide taraba vinerea la ora 12, pt. ca stiu ca ma voi plictisi groaznic. asta sunt eu si din asta traiesc din 2008.

Bafta la toti!

PS. E ca la box: conteaza cine ramane in picioare, nu cine face show!

Mai pe romaneste: conteaza cine-o duce acasa, nu cine o aduce la bal... >:)

Editat de johnbull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Ms de informatii. Cunosc si eu pe cineva care are cont la Alpari, dar ca si tine, si el face parte din cei "90%" :). Ar trebui sa-ti schimbi stilu de "gambler" ca nu rezolvi nimic asa...in cont vei face parte din cei "90%".

 

Cineva despre Bulbrokers??..

 

Salut,

 

Am cont la ei de 3 ani de zile. Nu am avut nici o problema legata de tranzactionare sau retragere si am retras de nenumarate ori. Mai au un avantaj ca lucreaza cu Unicredit si transferurile se fac intr-o zi, maxim doua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.