Sari la conținut
  • 0

Ce (nu) este forexul?


Stefan

Întrebare

  • Management

O sa gasiti o multime de definitii despre ce este, dar mai nimic despre ce nu este... Din cauza asta ne-am gandit sa va spunem noi CE NU ESTE FOREXUL (si sa spulberam si cateva mituri adiacente). Deci, ce nu este forexul?

 

Raspunsul a fost mutat intr-un post separat: http://forum.vamist.ro/topic/3774-ce-nu-este-forexul/page-4?do=findComment&comment=52678

Editat de Stefan
am mutat raspunsul intr-un post separat ca sa-l pot selecta ca raspuns acceptat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postări Recomandate

  • 0

Sima, partea 1, interviu cu Robert Turcescu

l-am vazut si cred ca merita sa-l vedeti si voi. In seara asta de la ora 20 va fi partea a 2-a. Enjoy!

http://inregistrari....rebarii-88.html

Editat de johnbull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

"Pentru a avea succes pe forex trebuie sa aveti cunostinte de economie si statistica si o disciplina de fier"

imi arati si mie unu care are abilitatile astea si care face si bani? ca de profesori in japoneza cu ichimuci care arunca cu fibonacci pe un grafic si mai pun un sl de 1000pipsi sunt satul.

palavrageala maxima.

 

Eu cred ca este un joc de noroc, unde cu toata stiinta in economie, zat de cafea si bobi nu prea poti sa faci prea multi bani, doar asa de o guma si daca chiar ai avut noroc fugi repede in vacanta si cheltuieste toti banii ca a doua oara nu prea ai sanse sa o nimeresti.

  • Upvote 2
  • Downvote 4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

"Pentru a avea succes pe forex trebuie sa aveti cunostinte de economie si statistica si o disciplina de fier"

imi arati si mie unu care are abilitatile astea si care face si bani? ca de profesori in japoneza cu ichimuci care arunca cu fibonacci pe un grafic si mai pun un sl de 1000pipsi sunt satul.

palavrageala maxima.

 

Eu cred ca este un joc de noroc, unde cu toata stiinta in economie, zat de cafea si bobi nu prea poti sa faci prea multi bani, doar asa de o guma si daca chiar ai avut noroc fugi repede in vacanta si cheltuieste toti banii ca a doua oara nu prea ai sanse sa o nimeresti.

 

Partial adevarat

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

eu am cont real de vreo4ani pe forex,mai castig,mai pierd

imi dau seama ce prostie am facut cand pierd,sau dupa ce i pierd

dar un lucru vreau sa spun pentru incepatori mai mult

vad o gramada care dau tot felul de analize,zilnice sau saptamanale,stiu ca sunt doar informative si nu si asuma raspunderea

le urmaresc zilnic..in marea mojoritate sunt exact pe dos

uitati va de exemplu in 8,9,10 ianuarie,toti dau analize cum eur/usd este la 1.31.cum va merge in jos...cum va sparge suportul de la 1,30

si inca detalii ba va ajunge la ,1,2976,poate chiar la 1,2952....s,a,m,d,..cu 4 zecimale dupa virgula.....multa precizie,cand colo ce sa vezi...exact invers pina la 1,34

ma uit azi 14 ianuarie si acum nu va mai scadea....acum va creste la 1,35

sunt sigur ca defapt va scadea,..mai vb peste 2 zile

de unde au unii atata precizie??????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

@adiadi 1980

chiar am fost atent in ultimele saptamani si mi-a atras atentia ca analizele sunt total eronate! si cele de pe forum si cele pe care le da zilnic Saxo. asta dovedeste inca odata ca niste linii si niste triunghiuri pe un grafic nu inseamna nimic! piata este random si nimeni nu va putea vreodata sa prevada evolutia ei pe termen lung sau scurt. din aceasta cauza si pierd toti jucatorii, indiferent de perioada pe care o joaca.

Si...mai e o vorba: daca nu poti sa faci bani din trading, scrie o carte...despre trading, evident! Iar la sfarsitul cartii, cu litere mici de tot, sa nu uiti sa scrii ca nu-ti asumi nici o responsabilitate, de nici un fel pentru ce ai scris acolo...adica, vorbe-n vant!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

bun,dar eu chiar le as crede previziunile daca ar spune de exemplu..zilele urmatoare va creste catre1,35,sau1,355

dar cand vad...va creste la1,3452,si dupa acea la 1,3487....

ai spune ca sunt calculate la mm

culmea unii si cer bani pe chestia asta...eu cred ca unii chiar au analize bune,macar sa aiba un 60-70 la suta,ca de anticipat corect tot timpul inteleg ca nu se poate

dar cel care stie treburile astea,banuiesc ca face bani pt el,nu ne cere noua bani ca sa ni le spuna...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la întrebare...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.