Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
* * * * * 1 votes

MIG Capital

mig capital broker swiss elvetia londra

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 nelu.curticapean

nelu.curticapean

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 3 posts

• Tranzactionez din 2009
  • Broker curent Erste
  • Strategie/tehnica folosita Scalping

Posted 31 October 2012 - 02:11 PM

Buna!

A incercat cineva MIG Capital? Brokerul recomandat de vamist?
Din cate am inteles minimul sa deschizi este de 2000 de dolari...
Experienta cineva?

Mersi,

Nelu
  • 0

#2 migcapital

migcapital

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 5 posts

Posted 21 November 2012 - 01:25 PM

Bună Dle Curticăpean,

Pentru întrebări, vă stau la dispoziție.

Cu stimă,

Edited by migcapital, 22 November 2012 - 12:40 PM.

• 0
Nimrod Szakacs
Business Development Executive

Phone: +44 207 186 2612
Toll Free Numbers

Email: [email protected]
Website: www.migcapital.co.uk

#3 johnbull

johnbull

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 397 posts

• Tranzactionez din 2006
  • Broker curent Saxo Bank si Admiral Markets
  • Strategie/tehnica folosita risk/reward ratio progresiv, piramidare

Posted 22 November 2012 - 02:39 PM

scheletele din dulapul Mig Bank...la fel ca toti, de fapt: de citit:
http://www.forexpeac...www.migbank.com

PS. sa vezi de nu sar si astia la fel ca Radiotrade-ul, sa zica ca-s ai mai cinstiti si ca de fapt rautatea oamenilor e de vina... E rea lumea in ziua de azi, mai ales cand mai arunci un ochi pe net...

Edited by johnbull, 22 November 2012 - 02:42 PM.

• 0

#4 dirzuandreiovidiu

dirzuandreiovidiu

Big Shark

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2192 posts

• Tranzactionez din 2008
  • Strategie/tehnica folosita http://forum.vamist.ro/topic/3912-tranzactionarea-folosind-doi-pivoti-analiza-metodica-si-plan-de-tranzactionare/

Posted 22 November 2012 - 03:42 PM

Offtopic

• 2

mini.jpg

mini.jpg

mini.jpg

Pentru informatii si colaborari:

twitter: https://twitter.com/dirzu

facebook: www.facebook.com/morraevo.trading

e-mail: [email protected]

telefon: 0734.142.210  

#5 Criodi

Criodi

Forexist activ

• Moderators
  • PipPipPipPipPip
  • 499 posts

Posted 22 November 2012 - 04:02 PM

V-am mutat postarile in topicul relevant.

Nu am lucrat cu MIG Bank si deci nu pot sa ofer o parere asupra serviciilor lor. Nu m-as lua insa asa tare dupa review-urile forexpeacearmy. N-as lua de exemplu in seama absolut deloc rating-ul acela de la 0 la 5 stelute.

Eu am lucrat cu Oanda, MBTrading si Dukascopy. Singurii bani care i-am pierdut cu ei i-am pierdut pe mana mea. N-am avut nicio problema cu niciunul dintre ei si ii recomand fara niciun fel de retinere. Totusi, pe FPA, veti gasi destule reviewuri negative pentru cei trei brokeri mentionati. Desi e foarte probabil ca oamenii aia chiar sa fi avut o problema cu brokerul multi dintre ei sunt convins suta la suta ca nu fac decat sa isi verse amarul pentru banii pierdut pe brokerul lor. Ce sa mai zic ca unii dintre ei sunt nemultumiti de chestiuni mentionate foarte clar pe site-ul brokerului (ex: reducerea leverage-ului peste weekend la dukascopy s.a.)

E bine sa va documentati pe net despre serviciile brokerilor si sa cititi review-urile dar pana la urma trebuie sa va asumati un oarecare risc si sa deschideti un cont cu cineva. Daca o sa luati in seama orice review negativ n-o sa gasiti niciun broker care sa va satisfaca.
  • 0

Project Mayhem. Organized Chaos. The Bureaucracy of Anarchy. Support groups. Sort of.

#6 johnbull

johnbull

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 397 posts

• Tranzactionez din 2006

Posted 22 November 2012 - 04:04 PM

@dirzuandreiovidiu
am postat unde am apucat, pana i-am vazut aici, nici n-am stiut ca exista pana acum Mig-ul asta. n-am nimic cu ei, nu m-au tepuit, n-am nici o treaba cu ei, asa cum n-am nici cu Teletrade, ca nici ei nu m-au tepuit.
Insa,de cate ori voi avea ocazia, voi posta si alte opinii despre teparii care-si zic brokeri.
E singurul mijloc de a ne apara de tepari: sa scriem despre ei. e singurul lucru de care se tem: imaginea. de aia se si redenumesc periodic: sa li se piarda urma. Si mai stiu ceva: acum, cu scandalul Sima, baietii o duc prost de tot...nu mai vin fraierii ca altadat`...se pare ca a fost cireasa de pe tort intr-o lume in care tot mai putini sunt dispusi sa riste bani reali.
Deci, n-am cu nimeni nimic, doar ca ii urasc din suflet...hoti la costum, asta sunt 99% din ``brokeri``.
  • 0

#7 johnbull

johnbull

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 397 posts

• Tranzactionez din 2006

Posted 22 November 2012 - 04:11 PM

@Criodi
ai dreptate: 99% din clienti isi pierd banii pe propria mana si din propria prostie. culmea e ca dupa ce fac un ``load``, adica isi reumplu conturile ( cred ca toti teparii care se respecta cunosc prea bine cuvantul, nu-i asa baieti? load nou= comision nou)fac aceleasi greseli!
Deci, intr-adevar, inainte de a ne ingrijora ca brokeru-i tepar, ar trebui sa ne facem griji pt propriile noastre abilitati de a produce bani. abia apoi sa ne ingrijoram ca o sa ni-i fure cineva!
  • 0

#8 migcapital

migcapital

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 5 posts

Posted 04 December 2012 - 11:44 AM

Bună!

Apreciem comentariile.
Întradevăr pe forexpeacearmy puteți găsi destule reviewuri negative, și review-uri de genul veți găsi la absolut orice bancă/firmă de brokeraj.
Vă rog să remarcați faptul că niciodată nu se știe cu adevărat cine scrie review-urile. Ar putea fi și concurența care încearcă să strice imaginea unui brand, dar dinpotrivă ar putea fi chiar vorba despre un client nefericit cu serviciile primite.

Scandalele nu ne prea afectează considerând faptul că acționăm pe piața mondială. Dacă este vorba despre ceva de genul Enron, MF Global sau o criză financiară, întradevăr astea se pot resimți.

Nu ați auzit de noi deoarece nu eram prea activi în România. Sucursala de la Londra l-am deschis recent (în Mai 2012) ca să avem prezență și în Unieunea Europeană.

Este vorba de liberă alegere.

Dacă aveți întrebări, vă stau la dispoziție.

O zi bună.
  • 1
Nimrod Szakacs
Business Development Executive

Phone: +44 207 186 2612
Toll Free Numbers

Email: [email protected]
Website: www.migcapital.co.uk

#9 nelu.curticapean

nelu.curticapean

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 3 posts

• Tranzactionez din 2009
  • Broker curent Erste
  • Strategie/tehnica folosita Scalping

Posted 04 December 2012 - 11:56 AM

Tare ce am gasit despre voi pe youtube! :crazy:
  • 0

Also tagged with one or more of these keywords: mig capital, broker, swiss, elvetia, londra

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.