Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

Cine a castigat cel mai mult cu Forex si are cont pe forum?

• Please log in to reply
63 replies to this topic

#61 ovidiubenone

ovidiubenone

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 123 posts
  • Interests:Profit!

• Tranzactionez din 2008
  • Broker curent Pepperstone, Fx-trend,fxmtf.com-IB LMAX
  • Strategie/tehnica folosita Account Managers

Posted 19 August 2013 - 05:42 PM

@theSeer ca de obicei la tot ceea ce ai afirmat referitor la "incorectitudinea"myfxbook astept screen shotere, restul sunt povesti. Sunt parerei care CIFRELE mele le contrazic.

Eu vin cu cifre in sustinerea ideilor si tu vii doar cu pareri. E bine asa?

@radu103 "In ambele cazuri nu e sanatos pe termen lung." Asta era valabil inainte de '70 dupa a aparut o revolutie in materie de trading se numeste CALCULATOR! Poate face minuni ca in cazul de fata; cum voi stati si tot comentati la "capra mea" pe care o tin de coarne si toata lumea spune ca e ciuta. Sa dea Dumnezeu sanatate ca ne intalnim si peste 140 de luni sa analizam.

@iulik2k1 s-a prins de cum e treaba. Cine nu intelegedoua recomandari. Mai cititi odata ce pune iulik2k1 si aduceti-va aminte ca au aparut CALCULAROARE

• 0

#62 iulik

iulik

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 343 posts

• Tranzactionez din 2010
  • Broker curent armada
  • Strategie/tehnica folosita ufo

Posted 19 August 2013 - 06:04 PM

de acord cu tine daca imi arati bara aia de 3m de 300 pipsi.

SL = 0 poate insemna si -300 pips in 3 minute, iar cu 1 lot = gaura 3000$ (s-a intamplat anul trecut in vara)

Viteza poate fi si invers.

• 0

#63 radu103

radu103

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

• Tranzactionez din 2007
  • Strategie/tehnica folosita combinatie de indicatori standard: RSI, Bollinger, awesome oscillator

Posted 26 August 2013 - 05:20 PM

de acord cu tine daca imi arati bara aia de 3m de 300 pipsi.

SL = 0 poate insemna si -300 pips in 3 minute, iar cu 1 lot = gaura 3000$ (s-a intamplat anul trecut in vara)

Viteza poate fi si invers.

Nu chiar 3 minute dar iti dau un exemplu relevant : EUR/USD, 10 Iulie 2013, ora 23:00 pana la 11 Iulie ora 01:00.

Diferente de la 1.288 la 1.3205, aprox 220 pips.

Altamsicare 200+ pips, 03 Aug 2012 ora 07:00

Sa nu-mi spui ca la orele alea stateai si pazeai pozitia ta fara SL.

Edited by radu103, 26 August 2013 - 05:23 PM.

• 0

#64 iulik

iulik

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 343 posts

• Tranzactionez din 2010
  • Broker curent armada
  • Strategie/tehnica folosita ufo

Posted 26 August 2013 - 06:17 PM

1. mai era unu care se plangea ca a iesit la tigare si a pierdut 80k. sa fie sanatos cand deschizi o pozitie cu risc mare nu te ridici de la calculator. 

2. am spus 3 minute pentru ca eu am EA care imi inchide automat o pozitie pe minus (cat am eu setat) la viteza mare de ... ex 60 de ticks/minut EA incearca sa inchida o tranzactie de 60 de ori ca nu trebuie sa o inchid de mana.

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.