Sari la conținut

Semnale Gratis ! (momentan...)


Magicianul

Postări Recomandate

nu ma refeream la tine. cand dai de forex zici waaa ce simplu, peste 1 an sunt in tenerifeeee.  si eu am plecat cu aceleasi vise si au trecut 4 ani si nu pot sa zic ca sunt trader profitabil pe termen mediu, uneori nici pe termen scurt.

am facute zeci de mii de teste si pauza de gandire. piata este random. acum pretul e 1.33 macroeconomic stii ca va creste la 1.34 pui buy si el ajunge la 1.34 dar trece prin 1.32 si iti ia sl. nici un indicator nu iti arata asta. istoria se repeta dar ce parte? aia in care creste sau aia in care scade? forexul nu se termina maine asa ca mai ai timp sa ajungi in tenerifeee.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate ....

     Nu ma descurc ....

 Sau cel putin nu cum as fi vrut eu ...

 

Daca intrarea ta reuseste sa-ti mearga 6-8 pips, exista o rezolvare.

 

nu ma refeream la tine. cand dai de forex zici waaa ce simplu, peste 1 an sunt in tenerifeeee.  si eu am plecat cu aceleasi vise si au trecut 4 ani si nu pot sa zic ca sunt trader profitabil pe termen mediu, uneori nici pe termen scurt.

am facute zeci de mii de teste si pauza de gandire. piata este random. acum pretul e 1.33 macroeconomic stii ca va creste la 1.34 pui buy si el ajunge la 1.34 dar trece prin 1.32 si iti ia sl. nici un indicator nu iti arata asta. istoria se repeta dar ce parte? aia in care creste sau aia in care scade? forexul nu se termina maine asa ca mai ai timp sa ajungi in tenerifeee.

 

Chestia e ca unii cred ca pot prevedea piata, de parca ar fi ceva mecanic. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma refeream la cei care viseaza investitori de 100k si ei nu au bani sa treaca strada cu tramvaiul. ati vazut prea multe filme cu wall street.

toti striga sa vina investitorii si sa vada ce? daca ai valoare vin si banii. ce valoare ai? daca te crezi bun te duci la banca (asta daca ai credibilitate ca nici acolo nu iti dau bani fara istoric) iei imprumut cu 14%/an si faci tu 10% pe luna. ai sange in veioza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand un chart arata asa , (chiar daca pare putin prea incarcat ..) cred ca emotiile mai pot disparea .

Cred ca forexul pare mai usor asa. Eu am nimerit aici din intamplare , si la inceput mi s-a parut ca e ca un joc... si asa am si facut trading un timp (pe demo ); ( am schimbat fifa  pentru ca ma trezeam noaptea racnind  "gooooooool"... sau tresaream prin somn in timp ce loveam mingea ... ) cu forexul ...e ceva la fel de  palpitant sau poate chiar....  mai antrenant ! Nu pot sa spun acum ca nu visez charturi ...  insa nu ma mai racnesc noaptea  ...   :)) 

  Eu nu incetez sa cred ca e foarte simplu oricat de multe esecuri as intalni ... Eu le iert pe toate ...

toate aceste esecuri , cu fiecare cont demo care se goleste , eu sunt mai bogat ( in experienta , in cunoastere ) . Nu e musai sa tavalesti prin noroi conturi reale , cu bani reali , pentru a invata , pentru a capata experienta care sa te sustina ; poti doar sa lucrezi pe conturi demo si e acelasi lucru , DACA iti pasa de ceea ce faci . Daca t-ii drag ceea ce faci... pana la urma nici nu mai conteaza daca contul e demo sau real !

  Eu ... va salut pe toti si sper sa aud despre voi ca ati spart top 300 !   :)

 

 

( Daca ai un indicator pe care nu te poti baza...    bazeaza-te pe el ....  stiind ca nu te poti baza pe el...

 

a ?!  poftim ?!)

 

post-4255-0-59092900-1375341878_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.