Sari la conținut

nimeni nu castiga. cel putin nu de pe forumuri.


Postări Recomandate

O chestie simpla:

 

EURUSD este acum 1.3260.

Londra s-a inchis la 1.3262.

 

Ce ai zice daca EURUSD pica de aici cam 20-30 pipsi sub 1.3262 (London close) va retesta pe sesiunea Asia de inca odata sau de doua ori 1.3262 si va continua sa pice la greu de la 1.3262?

 

Asta nu inseamna ca stiu cum functioneaza piata EURUSD?

 

Nu insemna asta ceva de genul: hei, mai avem de vandut o gramada de  la 1.3262.

 

Stii cat de mult s-a vandut pe raliul de azi de la 1.3205 la 1.3270?

Cursul  a crescut non-stop dar diferenta neta a fost de vanzare la greu?

 

Daca ai stii chestia asta cat ti-ai permite sa risti pe un sell la 1.3260/65?

 

Asta insemna sa stii cum functioneaza piata!!!

 

Pt. ce iti trebuie tie sa tranzactionezi 101 perechi cand e suficient sa deschizi o pozitie cu 10/20 loturi pe o singura piata pe care o monitorizezi la greu???

 

Vrei sa stii cum iti bate inima si cum iti tremura mainile cand deschizi o pozitie cu 10 x 100.000 EURUSD???  :P

 

P.S.

 

De unde stiu eu ca s-a vandut la greu?

Editat de tavi_star
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ai zice daca EURUSD pica de aici cam 20-30 pipsi sub 1.3262 (London close) va retesta pe sesiunea Asia de inca odata sau de doua ori 1.3262 si va continua sa pice la greu de la 1.3262?

 

 
mai nene si tu ai gasit holy grail. nu numai ca stii ca o sa pice stii si cand o sa faca retracement. imi declin competentele aici.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

profit factor 10????in luna asta face 30% si luna urmatoare 700%? cati castigatori dukascopy nu am vazut cu statistici de genu... tine monitorizarea asta pentru cat mai mult timp de acum incolo. sunt 2 variante -  1 ovidiubenone face istorie in trading 2. o sa pice in maxim cateva luni tot . vreti sa va zic eu care varianta este mai probabila? ne intoarcem la ale noastre si asteptam. a fost distractiv.

 Din mai cand a fost intrerupta monitorizarea datorita scoaterii metodei autoupdate de la myfxbook ca i-au dat in judecata mql4.com. Dar contul de atunci creste cam ca fat frumos"intr-o zi cati al altora int-un an"

 

Dupa ce reusesc sa folosesc si celelalte metode de monitorizare in myfxbook, te poti intoarce si sa ii faci iar o analiza. Dar iti dai seama cat mai arata procentele daca in acest cont profitul a fost tot in jurulu lui 100% lunar?

 

Si asta pe real! Si daca chiar vrei trimite un PM si poate iti trimit statement full sa vezi ca nu e facatura. Eu  nu sunt papagal. Cand spun ceva am si documentatie care sa imi sustina spusele B-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ce ai zice daca EURUSD pica de aici cam 20-30 pipsi sub 1.3262 (London close) va retesta pe sesiunea Asia de inca odata sau de doua ori 1.3262 si va continua sa pice la greu de la 1.3262?

 

 
mai nene si tu ai gasit holy grail. nu numai ca stii ca o sa pice stii si cand o sa faca retracement. imi declin competentele aici.
 
Pai ar trebui baiatu'! Mai ai multe de invatat! Bibane!
 
Tradingul nu insemna indicatori, insemna in primul rand sa te joci cu mintea si speranta omului!

 

Editat de tavi_star
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ce ai zice daca EURUSD pica de aici cam 20-30 pipsi sub 1.3262 (London close) va retesta pe sesiunea Asia de inca odata sau de doua ori 1.3262 si va continua sa pice la greu de la 1.3262?

 

 
mai nene si tu ai gasit holy grail. nu numai ca stii ca o sa pice stii si cand o sa faca retracement. imi declin competentele aici.
 
Pai ar trebui baiatu'! Mai ai multe de invatat! Bibane!
 
Tradingul nu insemna indicatori, insemna in primul rand sa te joci cu mintea si speranta omului!

 

 

ai impresia ca exista o singura metoda de a face profit ? a ta? mai sunt zeci de mii de oameni profitabili pe planeta si fiecare foloseste cu totul si cu totul altceva . folosesti cumva analiza fundamentala in ceea ce faci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

profit factor 10????in luna asta face 30% si luna urmatoare 700%? cati castigatori dukascopy nu am vazut cu statistici de genu... tine monitorizarea asta pentru cat mai mult timp de acum incolo. sunt 2 variante -  1 ovidiubenone face istorie in trading 2. o sa pice in maxim cateva luni tot . vreti sa va zic eu care varianta este mai probabila? ne intoarcem la ale noastre si asteptam. a fost distractiv.

 Din mai cand a fost intrerupta monitorizarea datorita scoaterii metodei autoupdate de la myfxbook ca i-au dat in judecata mql4.com. Dar contul de atunci creste cam ca fat frumos"intr-o zi cati al altora int-un an"

 

pai cand o sa ai monitorizare la zi poti sa arati aici ca faci istorie in trading. nici macar nu m-am uitat ca nu mai e monitorizat din mai. mult succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Ce ai zice daca EURUSD pica de aici cam 20-30 pipsi sub 1.3262 (London close) va retesta pe sesiunea Asia de inca odata sau de doua ori 1.3262 si va continua sa pice la greu de la 1.3262?

 

 
mai nene si tu ai gasit holy grail. nu numai ca stii ca o sa pice stii si cand o sa faca retracement. imi declin competentele aici.
 
Pai ar trebui baiatu'! Mai ai multe de invatat! Bibane!
 
Tradingul nu insemna indicatori, insemna in primul rand sa te joci cu mintea si speranta omului!

 

 

ai impresia ca exista o singura metoda de a face profit ? a ta? mai sunt zeci de mii de oameni profitabili pe planeta si fiecare foloseste cu totul si cu totul altceva . folosesti cumva analiza fundamentala in ceea ce faci?

 

 

Poate ca toti aia sunt profitabili mai putin TU!

 

Tradingul nu are absolut nici o legatura cu analiza fundamentala sau analiza tehnica!

 

Rezultatul celor care fac trading profitabil este cea ce tu cunosti ca analiza: fundamentala sau tehnica.

 

Banii in numar mare misca orice piata.

 

Follow the money! si vei stii ce vor sa faca cei care misca orice piata pe planeta asta.

 

 

Gaseste raspuns la intrebarea:

 

Cum aflu, cum imi dau seama cum se misca fluxul de bani?

 

si nu mai conteaza absolut nici un sistem.

 

 

Ca fapt divers: in data feed-ul de date in care tu vezi cum fluctueaza cursul stii ca se transmit semnale de sincronizare pt. marii jucatori?

Toti vand si toti cumpara la semnal.

 

Si tu habar nu ai de ce piata pica sau cade subit!

Editat de tavi_star
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa stii cum iti bate inima si cum iti tremura mainile cand deschizi o pozitie cu 10 x 100.000 EURUSD???  :P

 

P.S.

 

De unde stiu eu ca s-a vandut la greu?

 

deci solutia in tradingul tau este sa risti totul pe o singura pozitie . mie imi suna a poker aici . mult succes si tie. ALL IN!

iarasi presupui ca ceea ce stii tu este singura metoda de a castiga in piata. asta este caracteristic oamenilor cu ochelari de cal. buni cat timp este manat calul in directia buna de soarta dar in viitor se poate intampla orice.

Editat de testaregrupuri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Vrei sa stii cum iti bate inima si cum iti tremura mainile cand deschizi o pozitie cu 10 x 100.000 EURUSD???  :P

 

P.S.

 

De unde stiu eu ca s-a vandut la greu?

 

deci solutia in tradingul tau este sa risti totul pe o singura pozitie . mie imi suna a poker aici . mult succes si tie. ALL IN!

iarasi presupui ca ceea ce stii tu este singura metoda de a castiga in piata. asta este caracteristic oamenilor cu ochelari de cal. buni cat timp este manat calul in directia buna de soarta dar in viitor se poate intampla orice.

 

Adica risti 10 loturi cu 10 pipsi ca sa castigi 50-100 pipsi!

Daca aia 10 pipsi insemna 2% din cont super!

 

Cum si cand o sa gasesti si tu ceva care sa iti permita sa risti 5-10 pipsi / trade?

Editat de tavi_star
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Vrei sa stii cum iti bate inima si cum iti tremura mainile cand deschizi o pozitie cu 10 x 100.000 EURUSD???  :P

 

P.S.

 

De unde stiu eu ca s-a vandut la greu?

 

deci solutia in tradingul tau este sa risti totul pe o singura pozitie . mie imi suna a poker aici . mult succes si tie. ALL IN!

iarasi presupui ca ceea ce stii tu este singura metoda de a castiga in piata. asta este caracteristic oamenilor cu ochelari de cal. buni cat timp este manat calul in directia buna de soarta dar in viitor se poate intampla orice.

 

Adica risti 10 loturi cu 10 pipsi ca sa castigi 50-100 pipsi!

Daca aia 10 pipsi insemna 2% din cont super!

 

Cum si cand o sa gasesti si tu ceva care sa iti permita sa risti 5-10 pipsi / trade?

 

 

1 platforma ta nu iti permite sa faci position sizing adecvat adica sa intrii cu x% din cont?

2 poti sa risti si 1000 de pipsi daca castigi 1000 sau 2000 in functie de sistem. la 5-10 pipsi sl este destul de putin profitabil caci spreadul este de cel putin 1 pip.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.