Sari la conținut

nimeni nu castiga. cel putin nu de pe forumuri.


Postări Recomandate

a avea sanse nu este egal cu al recupera, uneori trebuie sa stii cand sa te opresti sau poti sa persisti in prostie si atunci eu te numesc idiot!

forexul pentru multi e ca un joc de pacanele baga zilnic bani pentru adrenalina si mor cu speranta ca intr-o zi o sa "am castigat un milion" ca ala de la TV.

pentru majoritatea daca le iei tehnologia din mana adica internetul si smartafonul parca le iei drogul si intra in sevraj.

uneori e mai bine sa iei o pauza de atata tehnologie...

 

Astazi am stat si m-am gandint ajungand la concluzia- NU CUNOSC NICIUN ROMAN CARE SA FACA PROFIT IN FOREX PE TERMEN LUNG! Daca esti baiat destept asta ar trebui sa iti dea de gandit.

 

Am colaborat pana acum cu vreo 5 traderi romani care au acceptat sa colaboreze cu mine. TOTI AU PIERDUT! E drept ca au stiu sa se opreasca sau i-am oprit eu inainte sa termine ce au inceput-pierderile.

 

Dar la cate monitorizari am vazut eu, nu tin minte sa fii vazut vre una a unui roman si sa fie acolo sa zicem minim 5 luni sa nu spun de 1 an in care sa fie profit.

 

Concluzia pentru mine e simpla- VISATI CU OCHII DESCHISI!

 

Nu ca nu se poate doar de curand v-am arat contul in care procentele si cifrele vorbesc atat de tare de nu mai au nevoie de alte povesti.

Deci cred ca o prima conditie sa faceti ceea ce majoritatea celor care scriu pe aici NU FAC adica PROFIT este sa va apucati sa faceti cam pe invers.

 

Sfaturile de pe aici sunt de la oameni care pierd. Restul cam stau si nu prea spun ceea ce v-ar ajuta.

 

Sa tragem si o concluzie. Iesiti international pe fofumuri gen forexfactori, myfxbook,  forum.mql4.com si cititi cat mai mult.

 

Si inainte de a va interesa CE SPUNE cinveva uitati-va CINE SPUNE!

 

NIMENI NU VA POATE DA UN SFAT CARE SA VA AJUTE SA II DEPASITI "SUCCESUL"

 

P.S De la unul care face in forex ceea ce va doriti si anume PROFIT IN FOREX-    MULT SUCCES!

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai ob imi place ultimul tau post. e in ton cu ce am constatat si eu. numai ca eu am ajuns la concluzia asta analizand forumurile externe.

 

insa spre deosebire de altii nu te-as pune nici pe tine si pe traderul cu care lucrezi la categoria succes. daca o sa ai explorer public pentru 1 an o sa vada lumea de ce. sau poate o sa stii tu sa iesi din asta la timp. don't know.

Editat de testaregrupuri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de sistemele care sunt pe internet . http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=405674. asta este povestea oricarui sistem pe care il vedeti pe internet. cineva are succes cu el in timp real ,  l-a si testat poate si in backtest. il pune pe internet , norocul se termina si avem rezultatele pe care le avem.

 

de ce a picat? problema la backtest.

post-6491-0-11252300-1376769139_thumb.jpg

Editat de testaregrupuri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai ob imi place ultimul tau post. e in ton cu ce am constatat si eu. numai ca eu am ajuns la concluzia asta analizand forumurile externe.

 

insa spre deosebire de altii nu te-as pune nici pe tine si pe traderul cu care lucrezi la categoria succes. daca o sa ai explorer public pentru 1 an o sa vada lumea de ce. sau poate o sa stii tu sa iesi din asta la timp. don't know.

 

Si peste 20 de ani daca traderul nu moare sau se intampla altceva cu el. Eu eram "cu gura mare" si pe vremea cand nu aveam nicio dovada. Faptul ca tu ai dreptate in ceea ce spui in 99% din cazuri nu ma simt amenintat.

 

Backtestingul l-am explict si nu mai comentez, eventul mai reciteste-l.

 

Ieri mi-a luat vreo 3 ore sa fac sa imi mearga Publisher-ul pe doua conturi la myfxbook. Daca reusesc sa ii dau de cap la forexfactory monitoring ma bag si acolo sa va arat ca nu imi e frica. Stiu pe ce ma bazez. <:-P

 

Cu forumurile externe ai dreptate partial. Acolo am intalnit traderul care "face minunea" aia de cont. Deci ca de obicei si international si intern cine da mult din gura nu face nimic. Si pe acolo e multa palavrageala.

 

CINE STIE FACE!    CINE NU STIE INVATA PE ALTI CUM TREBUIE SA FACA! 8-}

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu inteleg de ce ar fi probleme la explorer. in 5 minute ar trebui sa mearga .

cel care tranzactioneaza . e discretionar sau sistematic?

 

Sistemetic absolut!!!!!!!!!!!!!!!

 

Nimeni nu a reusit sa ma convinga inca ca pe termen lung face bani cu discretionar= FLER, GHIOC, ARUNCAT CU BANU', citit in cafea sau ce o mai fii. Cand auzi ca cineva are un sistem cu care un copil de clasa a IV-a nu obtine aceasi perfomante ca si el se cheama FLER sau discretional cum suna mai modern "la norc" ca stiinta nu este. EA-urile sunt stiinta si stemele care puse in mana oricui are inteligenta medie, si le repecta obtine exact aceasi performante ca cel care a elaborat strategia.

 

Cand mai auzi pe cineva ca foloseste "DISCRETIONAR" PE ROMANESTE SPUNE- HABAR NU AM; BAG SI EU CE CRED!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut acum o scurta analiza la TOP 10 http://www.forexfactory.com/trades.php si am ajuns la urmatoare concluzie- NU STIU NIMIC!

 

- AU BROKERI DE 2 LEI Nu prea vezi broekri din tari ca Anglia, US sau Australia

- TOTI AU CONTURI PROASPETE! Nimeni nu are un cont de 5 luni sa zicem care sa aibe o panta ascendenta la graficul de P/L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da . stiu si eu ce inseamna discretionar. dar eu sunt dispus sa pariez ca majoritatea celor care castiga sunt discretionari. foarte putini castigatori , probabil mai putin de 1% dar discretionari. sistematic nu e nici unul. eaurile de vanzare nu merg.

 

Ok astept miza! La pariul propus. Care e miza? Ceva dovezi linkuri sa demostrezi spusele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.