Sari la conținut

Offtopic universal


Apollo

Postări Recomandate

Stefan, ce sanse exista sa se redeschida chatul pe forum?

 

M-am gandit in felul urmator. Ce-ar fi sa se redeschida chatul unde sa fie trimise semnale de catre cei profitabili ? Eventual se poate obtine acces de a scrie pe chat doar de catre cei care prezinta un statement profitabil, pe demo sau live, asta decizi tu. 

 

Eu m-am gandit in felul urmator. Criodi, daca vrea, ca ii merge mintea la programare, ar putea crea un script de mt4 care atunci cand e rulat sa trimita pe chat automat ordinul plasat cat si orice modificari ulterioare .

Cu alte cuvinte, sa zicem ca gigi prezinta un statement ok, obtine acces write&read pe chat , instaleaza scriptul in mt4 si pune un pending buy dupa care ruleaza scriptul. Scriptul trimite datele ordinului sau pe chat de forma @gigi - > pending BUY stop @GBP\USD 1.60333 SL 160300 . Cand ordinul e activat si merge sa zicem 30 de pips, gigi inchide partial , 50% de ex., si muta SL la BE dupa care ruleaza iar scriptul pentru a trimite ultimele update-uri ale ordinului pe chat.

In felul asta cei care doresc semnale, pot sa le vada live, se pot vedea si trailingurile ca va fi rulat scriptul automat la fiecare modificare.

Ce ziceti?

Editat de Apollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Chatul nu cred ca-l voi redeschide pentru moment, dar pentru ce zici tu se poate folosi functia de status update. Va faceti un cont pe twitter, il legati de contul de Vamist (aveti in profil posibilitatea sa faceti asta: http://forum.vamist.ro/index.php?app=core&module=usercp&tab=core&area=twitter ) si tot ce postati pe Twitter apare automat in pagina voastra de profil (tabul "profile feeds") de pe Vamist. Plus ca fiecare status poate fi si comentat. Si daca adaugati un user in lista voastra de prieteni, primiti si notificare cand acesta posteaza un nou status. 

 

Edit
cu Facebook nu am incercat, dar e posibil sa mearga si cu ala. Aici va legati contul de Vamist cu contul de FB: http://forum.vamist.ro/index.php?app=core&module=usercp&tab=core&area=facebook Notificarile le setati de aici: http://forum.vamist.ro/index.php?app=core&module=usercp&tab=core&area=notifications

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

                 Statistica asta se refera doar la cei care au facut public contul lor real si poate fi adevarata, totusi noi nu stim cate conturi reale sunt in total ca sa ne dam seama cam care este procentul in realitate.  Mai mult nu as extrapola la numarul total de conturi deoarece tendinta de a-si face contul public este mai mult pentru cei care sunt profitabili. Asa este in firea omului, numarul celor care se mandresc cu ceva pozitiv este mult mai mare decat al celora care se pot "mandri" cu ceva negativ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca aia 52% sunt neprofitabili , la ce isi mai tin conturile in public, sa se faca de ras ? Nu tine teoria asta.

 

                 Statistica asta se refera doar la cei care au facut public contul lor real si poate fi adevarata, totusi noi nu stim cate conturi reale sunt in total ca sa ne dam seama cam care este procentul in realitate.  Mai mult nu as extrapola la numarul total de conturi deoarece tendinta de a-si face contul public este mai mult pentru cei care sunt profitabili. Asa este in firea omului, numarul celor care se mandresc cu ceva pozitiv este mult mai mare decat al celora care se pot "mandri" cu ceva negativ.

Poti sa ai contul privat nu public chiar daca esti profitabil sau pierzator dar beneficiezi de statistica ai un jurnal de tranzactionare si poti sa-ti analizezi tranzactiile si sa-ti inbunatatesti stilul.

Apropo xtrade5 tu nu ai contul public pentru ca nu esti profitabil?

Editat de Tim_isoara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.