Sari la conținut

Conferinta Forex 2013


Stefan

Postări Recomandate

E greu de stiut exact numarul traderilor forex din Romania, cu atat mai mult care si cati sunt pe profit . Astfel de date, cred ca le au firmele de brokeraj, care sunt foarte multe si care nu cred ca isi publica undeva numarul de clienti si situatia conturilor acestora. 

 

Cred ca cel mai interesat de aceste cifre este ANAF-ul , care presimt ca peste cativa ani o sa inceapa sa ii "ia din urma" pe cei care nu si-au depus declaratiile de profit din aceasta activitate . :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tin minte ca am citit dintr-un articol de pe wall street . incerc sa il gasesc.

 

http://www.zf.ro/burse-fonduri-mutuale/mirajul-forex-mii-de-romani-tranzactioneaza-pe-piata-valutara-internationala-atrasi-de-castigurile-fabuloase-dar-multi-isi-pierd-banii-5161408/

asta este foarte vechi. este din 2009. aici spune ceva de 1000 de conturi care sa conteze. nu am mai putut gasi articolul ala cu 10000 dar era vorba despre 10000 de conturi la brokerii romani xtb iforex admiral etc.

Editat de Deltatrade
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Multumesc. Si pentru cine mai e interesat, intre timp am postat si eu raspunsurile la sondajul facut pe Vamist: http://forum.vamist.ro/topic/4086-studiu-vamist-asupra-pietei-forex-in-romania/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.