Sari la conținut

Postări Recomandate

• Răspunsuri 174
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Conținut similar

• De Vibe_My_Pips
      Salut, 

Sunt nou pe acest Forum si nu vreau sa incalc regulile etc... As dori sa stiu unde se posteaza analizele pe Forum??
      Fac trading din 2016 sub mentorship`ul lui WicksDontLie, Uncle_Ted si Rockz FX Academy! 
      As dori sa postez analize pe forum pentru a ajuta comunitatea. 
      Am atasat in acest mesaj doua perechi si ce astept sa se intample saptamana viitoare!

Multumesc anticipat si doresc o saptamana profitabila tuturor! 

• De valim1975
      Am un cont de 8.950 USD. Incep de azi, iar pe 31.12.2015 vreau sa am in el 11.000 USD. Nu voi tranzactiona decit EURUSD,EURRON si EURHUF. 

Credeti ca voi reusi???

Am sa va postez periodic evolutia. Nu stiu daca voi avea timp zilnic sa va postez evolutia, dar voi incerca.

DISCLIMER : nu faceti ca mine daca nu sunteti stapini pe situatie. Cu alte cuvinte.....Nu ma copiati

• De Proximus
      Fiindca am avut mult succes cu strategia mea de trading:

http://widgets.myfxbook.com/widgets/906613/mini.jpg

Mam gandit sa fac un experiment pe un cont demo, cat de repede poti ajunge la 1 milion de € incepand de la 10k €

Absolut nu recomenez nimanui sa tranzactioneze asa ca mine, va fi o metoda foarte riscanta!! , cu un drawdown efectiv pe la 30% sau si mai rau, insa tinta va fi 1 milion de euro intro luna de zile.

Acesta e contul:

http://widgets.myfxbook.com/widgets/919884/large.jpg

Asa ca incepand de azi, 13 mai 2014, am la dispozitie 31 de zile sa multiplic balanta de o 100 de ori pana la data de 13 iunie 2014.

Va fi o testare a profitabilitatii, si a miturilor care sunt in aceasta comunitate.2 rezultate sunt posibile:
      1) O sa pierd toti banii virtuali margin call, din care lecta va fi sa nu riscam prea mult pe nici o tranzactie
      2) Voi reusi sa fac milionul, din care lectia tot va fi sa nu riscam sume mari, si ca e posibil sa devii milionar din forex

Voi rezuma dupa fiecare zi, starea contului si actiunile pe care leam facut in acea zii, trade historicul va fi public, si puteti invata din ele.

ATENTIE INCAODATA! NU TRANZACTIONATI PE BANI REALI DUPA ACEASTA METODA CA ESTE UNA FOARTE RISCANTA, ACEST THREAD SI POSTURILE MELE DE AICI AU DOAR UN SCOP EDUCATIV, SI NU AU FOST MENITE SA OFERE SFATURI DE TRANZACTIONARE!!!!!
    • De naibody
      * TF WEEKLEY

o TREND ASCENDENT CU 3 VALURI, posibil a semnala sfarsitul trenului;
      * TF DAILY

o TREND DESCENDENT

+ 2 rezistente importante in apropiere (R1 0.9216)
      + sta la FIBO Extension 100 (FE100 = 0.9160)
      * TF 1H

o TREND ASCENDENT
      + DIVERGENTA BEARISH MACD;
      + esuat la FE=R=0.9190;
      + sta pe suport dinamic si static;
      + posibil DOUBLE TOP
      * TF 30min

o TREND ASCENDENT
      + sta pe suport (suport HS = 0.9190 care este o rezistenta)
      + in apropiere 2 suporturi static si dinamic.
      Din analiza mea, o confirmare a schimbarii de trend ascendent ar fi o spargere sub 0.9144.
      Am folosit indicatori IBFX - foarte utili dar si un indicator foarte interesant - PROFX.

• Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.