Sari la conținut

Schimbari pentru 2015


Stefan

Postări Recomandate

Pai da, dar cu cat risti mai mult risti sa pierzi tot, cu alte cuvinte. Si de ce ar vrea un investitor sa se ia dupa tine, daca ai riscuri prea mari? VIP sa faca la cei care au drawdown pana in 5-10%, de ce 20%?! Nu vad logica. Cei foarte buni sa culeaga roadele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Intr-o prima faza va exista doar un badge daca omul tranzactioneaza pe real sau nu (cel mai probabil acordat in urma unei verificari manuale). Ulterior vedem ce se intampla in functie de cum evolueaza comunitatea, ce posibilitati ne ofera API-urile de la brokeri, etc. Dar discutia si ideile sunt bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu trebuie sa existe limite, unul face trade dupa carti cu 2% altul dupa cum il taie capul. nu trebuie sa judecam noi ce face traderul. e problema lui.

(aia cu 20% si vip era la misto pentru cazul tau in mod special.)

nu sunt nici eu in masura sa dau lectii cum nici tu nu esti in masura sa dai lectii. avem amandoi rateuri in trading. daca detineam holly grailul eram in Bora Bora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot se vorbea pe aici de investitori, vreau sa spun si eu o parere. Va toti stresati aici ce culoare sa aibe medalia voastra si cate stele sa va puna pe umeri. Dar eu de cand sunt pe vamist (am vreo 5 ani) nu imi aduc aminte sa fi vazut o monitorizare care sa arate cum trebuie si sa reziste in timp.

 

Ca sa se vada diferenta intre un posesor de cont real sau unul demo se poate colora locul pentru poza la fel cum se face pe MT4 si iti dai sema imediat care e cont demo si care e real.

 

Acum eu cred ca orice cont real sub 1000$ in forex e cam maruntis. E cont demo pe real, pentru ca e ceva presiune - sunt bani reali-dar cand ai 100$ la broker bau bau si bagi levier de 1:2000 o faci ori la bal ori la spital. Ca risc management de 2% sigur nu pot face la banii astea.

 

Si dirzule apropo de grija ta ca un trader care nu e bun ia investitorii de la altul mai bun. De obicei investitorii citesc si cand e cazul contacteaza daca sunt incantati de ceea ce vad. Nu stau sa vada cate stele ai pe umeri si daca celalat are o stea in plus sau una in minus. 

 

Ori momentan prima data asteptam sa vedem rezultate pozitive pe termen de la 6 luni in sus cu tranzactii saptamanale si DD decent. Pe urma facem clasificari. Ca daca incepem de acum; LISTA E GOALA!

 

Succes la colorat Epoletii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din partea mea, Ovidiu, poate sa il lase si fara epoleti, nu prea imi pasa. Eu, sincer, am intrat sa vad care mai e treaba pe aici, sa vad ce a lasat francul in urma lui si se pare ca da - a lasat multa jale. Pare liniste. Eu imi vad de treburile mele si daca apare la un moment dat si un investitor - prea bine. Dar nu ma strofoc sa il caut. Daca fac ceva, o fac pentru mine. Chestia cu investitorul e pe locul doi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Un prim draft de regulament pentru noul forum. Ca sa va obisnuiti cu ideea ca discutiile in genul celor postate in ultima perioada aici nu vor mai fi acceptate si vor fi sterse fara notificare sau explicatie: http://new.vamist.ro/faq

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.