Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

MGForex

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 cleo

cleo

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 8 posts

Posted 05 January 2006 - 07:44 PM

m-am inscris la un demo la acest site si am constatat ca fara mare efort am castigat in 3ore cam 8% din cei 25$ creditati
mi se pare enorm.
ceva nu-i in regula!!!
stie cineva despre clar?
www.mgforex.com
  • 0

#2 cleo

cleo

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 8 posts

Posted 05 January 2006 - 07:58 PM

m-am inscris la un demo la acest site si am constatat ca fara mare efort am castigat in 3ore cam 8% din cei 25$ creditati
mi se pare enorm.
ceva nu-i in regula!!!
stie cineva despre clar?
   www.mgforex.com

ajutor si de la fata morgana
  • 0

#3 phaeton

phaeton

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 98 posts

Posted 06 January 2006 - 01:01 PM

mi se pare enorm.
ceva nu-i in regula!!!
stie cineva despre clar?
   www.mgforex.com

care aspect ti se pare ca "nu-i in regula" ?
ce efort crezi ca trebuia sa depui ?
crezi ca ti-a "modelat" brokerul tranzactia ca sa iesi pe asa profit ?
ma indoiesc. zilnic pot fi atinse rate ale profitului si mai mari; valabil si pentru pierderi.
iti recomand sa pui picioarele in apa rece si sa incepi a te informa despre tranzactionarea in marja, riscurile unui leverage mare, a utilizarii excesive a marjei .... care mai des te pune la pamant decat te ajuta ..
iar demo accounts, pe langa faptul ca sunt bune pentru testarea diferitelor ideii si acomodarea cu o platforma, servesc in primul rand pentru atragerea cat mai multor clienti.

putine lucruri sunt gratuite pe lumea asta... ;)
  • 0

#4 cleo

cleo

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 8 posts

Posted 06 January 2006 - 08:23 PM

poate ca ai dreptate.
intradevar ,am marjat pe multi bani.si deci am riscat.
dar nu asta e problema.
vreu sa stiu daca cineva are tangente cu acest site.
atat.

multumesc
  • 0

#5 Fata Morgana

Fata Morgana

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 244 posts

Posted 06 January 2006 - 09:03 PM

ajutor si de la fata morgana

Sper ca mi-ai adresat intrebarea doar pentru ca ai observat ca sunt mai vorbareata, ;) nu pentru ca ma consideri mult mai priceputa: cu cateva luni de invatat, sunt doar o incepatoare. Ce scriu eu e doar o parere care - sper - e de ajutor celor care de-abia deschid primele lor conturi demo.

Daca e ceva in neregula cu castigul respectiv?

De obicei, castig mare si rapid = risc mare.

http://www.tradethemarkets.com/video/forex.../forex0922.html

Jhon Carter, cel care tine seminarul de mai sus, spune ca "traderii profesionisti se concentreaza asupra limitarii riscului si protejarii capitalului. Traderii amatori se concentreaza asupra a cati bani pot face la fiecare tranzactie. profesionistii iau totdeauna banii amatorilor.

Traderii amatori se transforma in traderi profesionisti atunci cand inceteaza sa se uite dupa "urmatorul super indicator tehnic" si incep sa controlrze riscul la care se expun la fiecare tranzactie. (Traducere aproximativa ;) )

De castigat, poti castiga si mai mult. Cel mai mult am facut 40%/zi. Ceea ce inseamna ca riscul a fost de cel putin 20% pentru acea zi, la un raport de 1:2 intre marimea sl si target.

Dar asta inseamna sa tranzactionezi la noroc. Crezi ca te poti baza pe noroc?
  • 0
"The only traders who fail are traders who quit." - Ryan Jones - Money management

My blog: Need 4 Pips :)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.