Sari la conținut

Oanda


radu103

Postări Recomandate

  • Management

Si aia 40$ cat la % din suma transferata reprezinta? Ca ma indoiesc ca e fix comisionul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi stefan, dar eram curios care sunt costurile percepute de bancile intermediare...la transfer wire

Sal all!

Am facut eu bank wire prin ING la Oanda.....

Am depus 200 $, comisionul ING e de 40 $ la tranzactie si in 2 zile lucratoare au ajuns in contul de Oanda 135.5 $ .... diferenta de la 135 la 160 sunt comisione intre banci.

La mai mulri pipsi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut eu bank wire prin ING la Oanda.....

Am depus 200 $, comisionul ING e de 40 $ la tranzactie si in 2 zile lucratoare au ajuns in contul de Oanda 135.5 $ .... diferenta de la 135 la 160 sunt comisione intre banci.

Am trimis o suma de 2 ori mai mare de 2 ori mai ieftin prin Banca Transilvania.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Din ce am citit eu pe Oanda, ei castiga (sau noi pierdem) din spread si dobanda practicata la vanzare-cumparare de loturi...mai citisem undeva ca exista si un comision de admin a contului ?!?!?!

Cei care au cont real pe oanda, sa ne rezume exact ce costuri sunt practicate la ei...nu ma intereseaza cat costa sa trimit la ei bani, asta e in functie de banca prin care trimiti...ma intereseaza exclusiv legat de oanda

ms!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciprian, ai dreptate, ei castiga din spreaduri, toti brokerii forex castiga din spreaduri, nam auzit pana acum de vreun broker care sa perceapa comisioane, da si cu dobanda e adevarat, cu comisionu de aministrare a contului nu cred ca e adevarat, ba chiar primesti dobanda pe banii pe care ii tii in cont la ei, chiar daca nu tranzactionezi. La oanda exista un comision de retragere, la prima retragere lunara este de 20$ sau 20euro in functie de moneda in care iti deschizi contu ( https://fxtrade.oanda.com/your_account/fxtr...raw_funds.shtml ).

 

Si pentru transfer wire recomand calduros Banca Transilvania, e corespondenta cu banca pe care o foloseste oanda ( JPmorgan chase ) si banii au ajuns in mai putin de 24 de ore cu un comision de 30$ la 1000$.

Editat de grip
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

spread-ul la oanda variaza in functie de sesiunea activa in momentul respectiv si de stiri.

spre exemplu, pot sa-ti spun cum evolueaza spread-ul la g-j, ca asta ma intereseaza in mod special: 4.5 pipsi cind incepe londra, 6.5 pipsi pe restul sesiunii americane, 7 pipsi de cind se termina sesiunea americana, 6.5 pipsi de cind incepe tokyo pina la deschiderea londrei.

de vineri ora 22 (ro) pina luni cind incepe tokyo (3 a.m.), g-j are spread de 20 pipsi.

 

E vineri seara ora 22.53, iar pe Oanda spreadul pe usd/chf este de 10 !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spread-ul la oanda variaza in functie de sesiunea activa in momentul respectiv si de stiri.

spre exemplu, pot sa-ti spun cum evolueaza spread-ul la g-j, ca asta ma intereseaza in mod special: 4.5 pipsi cind incepe londra, 6.5 pipsi pe restul sesiunii americane, 7 pipsi de cind se termina sesiunea americana, 6.5 pipsi de cind incepe tokyo pina la deschiderea londrei.

de vineri ora 22 (ro) pina luni cind incepe tokyo (3 a.m.), g-j are spread de 20 pipsi.

 

E vineri seara ora 22.53, iar pe Oanda spreadul pe usd/chf este de 10 !!!!

 

Am deschis si eu un topic cu influenta acestor piete...exact ce ai scris tu ma interesa...daca mai ai alte detalii utile, sunt bine-venite :)

La ce ore se deschid (ora noastra)? Merci mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.