Sari la conținut

Exista asa ceva ?


sergiub

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

sal.

softul asta de tranzactionare se face pri mecanismul API ?

MQL4 este propriul lui limbaj, iar MetaEditor e propriul lui IDE.

Exista si API, dar nu si pentru noi. Numai brokerii primesc MT4 API si e treaba lor daca il dau clientilor sau nu.

 

Iar pentru tradelover...nu ai scris gresit, scoate si swapul. Nu pot sa-ti raspund exact in legatura cu stopul . Din cate stiu eu, stopul nu e automat trailing. Tu il modifici cu OrderModify(), deci tu sa-l pui sa scrie in log cand a modificat. Care loguri sunt pe calculatorul de la servici....E mai complicat, nici eu nu stiu sa fac. Daca ai IP extern la servici poti sa folosesti un client VNC si sa intri de acasa pe calculatorul de la servici. Daca ai IP de LAN la servici, ma depaseste. Poate doar sa-l pui sa-ti trimita mail cu SendMail() in cazul asta. O alta solutie, mai hardcore, dar nici pe asta n-o stiu, ar fi sa-l organizezi pe ala ca pe un server si sa intri de acasa cu http://...ip...\experts\logs....log sau cu ftp://

 

 

P.S. Pentru care ma mai intreaba ceva si eu nu raspund, sa-mi dea PM. De cand lucrez la afurisitul asta de blog parca nu mai am liniste...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

sal.

softul asta de tranzactionare se face pri mecanismul API ?

MQL4 este propriul lui limbaj, iar MetaEditor e propriul lui IDE.

Exista si API, dar nu si pentru noi. Numai brokerii primesc MT4 API si e treaba lor daca il dau clientilor sau nu.

 

Iar pentru tradelover...nu ai scris gresit, scoate si swapul. Nu pot sa-ti raspund exact in legatura cu stopul . Din cate stiu eu, stopul nu e automat trailing. Tu il modifici cu OrderModify(), deci tu sa-l pui sa scrie in log cand a modificat. Care loguri sunt pe calculatorul de la servici....E mai complicat, nici eu nu stiu sa fac. Daca ai IP extern la servici poti sa folosesti un client VNC si sa intri de acasa pe calculatorul de la servici. Daca ai IP de LAN la servici, ma depaseste. Poate doar sa-l pui sa-ti trimita mail cu SendMail() in cazul asta. O alta solutie, mai hardcore, dar nici pe asta n-o stiu, ar fi sa-l organizezi pe ala ca pe un server si sa intri de acasa cu http://...ip...\experts\logs....log sau cu ftp://

 

 

P.S. Pentru care ma mai intreaba ceva si eu nu raspund, sa-mi dea PM. De cand lucrez la afurisitul asta de blog parca nu mai am liniste...

 

 

Puilor ... vedeti pe la configurarea generala ca stie sa trimita si mail-uri, dupa ce ai setat serverul de mail gazda.

Il pui (din cod) ca la fiecare eveniment ( impingere de SL, semnal identificat, inchidere sau deschidere de ordin) sa-ti trimita cate un mail pe ... yahoo, gmail ... oriunde vrei si pe urma cand ai ajuns acasa le citesti cand vrei si cum vrei.

Eu folosesc ceva de genul

 

void Spune_Tot(string stirea =" ")

{

Print(stirea);// apare doar in log

Alert(stirea);// apare si in log si o tipa si pe viu

SpeechText(stirea,SPEECH_ENGLISH);// asta la mine nu am incercat-o

SendMail("Subject - E de belea ... ",stirea);

}

 

Dar astea sunt mizilicuri ... beleaua mare e sa intelegi cum e cu variatia pretului in bare, perioadele, cand se executa si cum se executa un expert ... etc ...

Daca provii din programarea cinstita pe Api de win32

o sa-ti fie olecuta mai greu la inceput ... da' p'orma o sa fie chiar greu de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.