Sari la conținut

Zona Comuna [analize & discutii]


Criodi

Postări Recomandate

Cum procedam mai departe? Pozitiile mele se pot vedea in myfxbook, nu vad rostul sa le mai scriu si aici.

Urmaresc aud long contra usd si jpy, deasemenea si nzd long!

Cred in continuare, in aprecierea usd contra eur si gbp...pana la proba contrara.

Cam asta e, o sa incerc sa justific mai amanuntit intrarile si strategia, plus imagini de pe grafice!

 

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ wolf

Rationamentul ramane acelasi la audusd ? Te intreb pentru ca tu ai alte masuratori, dar daca stau sa ma gandesc numerotarile tale sunt la valurile de grad mai mic.

 

Te salut,

Cu respect,

post-2700-0-93954100-1372351386_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

|Din 06 iunie n/am mai avut conexiune la myfx...

Asta e situatia la zi, am fortat unele intrARI, am pierdut, iarasi am recuperat..., astazi cca.+ 6,5%, dar asta e joaca, in mod normal nu procedez asa.  Pe tranzactiile inchise manual in seara asta sunt  totusi  sanse ca luni, marti miscarea sa continue/

post-2904-0-03444700-1372448316_thumb.png

post-2904-0-30794700-1372448340_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conform analizei care urmeaza in linkul de mai jos, doresc sa ne dam cu parerea despre momentul aproximativ in care, conform analizei (cu care eu sunt de acord), indicii europeni se vor prabusi si, in consecinta, moneda unica europeana va avea de castigat la capitolul volatilitate.

 

http://horea-m-analizatehnica.blogspot.ro/2013/06/sentimentul-economic-al-eu-si-al-zonei.html

 

Mult succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti !

Ajutati-ma un pic va rog. Daca deschid o tranzactie pe _DE30 ( Dax ), automat tranzactia mi se transfera pe perechea usd/chf

Cum pot tranzactiona Dax-ul si nu usd/chf ?

 

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma oboseste si myfxbook ... probleme de update/conexiune, desi am facut toate setarile, conturile de pe XE market si Alpari - Fond tot nu merg... Am sa mai incerc. 

.........................................................................................

 

Referitor la carcotelile unora ca Iulik, Apollo & Co.:

Apropos de ce spunea  pe undeva Johnbull >

Baieti, am mai am spus-o si eu, una e sa fii bun la analiza, sa identifici setup-uri, sa intelegi contextul in care se formeaza un patern, sa ai notiuni de MM, sa-ti controlezi emotiile etc...... si  alta e sa stii sa executi un setup si sa inchizi o tranzactie pe profit! Am sa intervin o data pe sapt. aici, sa-mi justific tranzactiile, in rest , despre metoda mea de trade gasiti mai multe pe topicul meu Less is more in Forex. Ultimele modifcari ale regulamentului mi se par ok, ii astept pe pe veterani sa revina... Asta e riscul cand ai expunere pe MYFXBOOK, abia dupa vreo 6 luni de activitate o sa vedem care traderi vor mai ramane in Fond...momentan sa nu ne grabim sa improscam cu noroi.... Oltciter, de exemplu, face o munca de nota 20 pe topicul sau, si cine vrea sa invete, are ce invata de la el. ASteptam si noi colegi, de ce nu! 

BAfta tuturor! Si celor de pe Beta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul e ca este foarte dificil sa readuci un cont la breakeven de la -20....-30% aplicand acelasi MM, adica riscand in continuare max. 2% din balanta per trade... Una e 2% din 100,000 si alta e 2% din 70,000. Abia acum se impune un MM mai ofensiv, in sensul ca in functie de setup-context piata-confluente, uneori se poate risca si 7-10% din balanta, dar nimic nu e sigur, au fost situatii cand mi-a iesit tehnica asta, alteori insa, mai rau te afunzi...Una peste alta, Regulile sunt reguli, om trai si-om vedea! Totul e posibil! 

 

" No! Try not.  Do or do not.  There is no try! "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.