Sari la conținut

Zona Comuna [analize & discutii]


Criodi

Postări Recomandate

sell USDCAD - D1

 

scop : nr. pipsi

 

attachicon.gifsell USDCAD - D1.JPG

 

Mult succes!

 

Hai ca m-ai amuzat copios cand ai mentionat: scop - nr pips. :)) Pe langa asta, eu, cel putin as dori sa vad mai multa participare cat priveste tranzactiile pe care le faci, mai exact explicatia din spatele lor, macar la o parte din ele. Poate in felul asta te ajuta si pe tine, sa intelegi mai bine de ce intri, cand intri si mai ales de ce cu atat mai mult cu cat, deocamdata, scopul final al acestui experiment este unul educativ.

 

In rest, spor la treaba.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

sell USDCAD - D1

 

scop : nr. pipsi

 

attachicon.gifsell USDCAD - D1.JPG

 

Mult succes!

 

Hai ca m-ai amuzat copios cand ai mentionat: scop - nr pips. :)) Pe langa asta, eu, cel putin as dori sa vad mai multa participare cat priveste tranzactiile pe care le faci, mai exact explicatia din spatele lor, macar la o parte din ele. Poate in felul asta te ajuta si pe tine, sa intelegi mai bine de ce intri, cand intri si mai ales de ce cu atat mai mult cu cat, deocamdata, scopul final al acestui experiment este unul educativ.

 

In rest, spor la treaba.

 

 

Ma bucur ca exista reactii la tranzactiile mele. Dupa cum probabil stiti eu am un "regim special" in acest fond ...Am intrat in tranzactie pur tehnic, adica eu cred pur si simplu ca pretul va testa acea linie alba pe care am trasat-o in analiza mea, cu toate ca deocamdata sentimentul general in piata este RISC ON, adica US $ se apreciaza, S&P se depreciaza samd. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Wolf

Salut,

Am intrat si eu long pe AUD/USD, dar mai jos la 0.9320 deoarece nu am fost la calculator mai devreme.

Am pastrat riscul de 0.5% si am intrat cu 0.31 lot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut 

 

Am lipsit de la compiuter ca am avut treaba stiam ca vb Bernanke astazi si ca piata o sa o ia pe campii . 

 

Din toate ramane sa vedem ce v-a fi cu AUDUSD situatia este la limita  :D

 

Aur in jos exact cum m-am gandit , EURUSD in jos exact cum m-am asteptat , GBPUSD a accentuat scaderea exact cum m-am asteptat ,. USDJPY in sus exact cum m-am asteptat . 

 

Sa vedem ce o sa fie mai departe . Am spus ca saptamana aceasta este una destul de importanta , cea mai importanta din ultimele 6 luni . 

 

Succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.