Sari la conținut

Trigger Line System


Carbon

Postări Recomandate

Salut

 

In disperata mea cautare a unei strategi pe un TF de 15 minute ... am gasit pe un alt forum ( forex-tsd.com ) o strategie buna.

 

Se poate folosi pe H4 ( initial pentru acest TF a fost proiectat ) dar merge si pe un TF de 15 minute si cred ca si 5 minute. Incercati voi mai multe TF.

 

Efextrader (autorul) recomanda strategia pe perechile : GBP/USD, GBP/JPY, Euro/USD, Euro/CHF , USD/JPY si USD/CHF

 

Cred ca nu trebuie sa explic cum functioneaza ... pozele fac cat x cuvinte :)

 

 

Bafta la pipsi :(;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Din păcate, Solar Wind face parte din categoria indicatorilor păcălici, care repictează trecutul. În timp real e albastru... dacă după câteva bare vede că se formează un downtrend schimbă culoarea la roşu. Când te uiţi pe un grafic, în trecut, apare grozav. În timp real nu are nici o valoare însă.

 

Ai mare grijă cu indicatorii de acest tip, mulţi s-au fript. Ca să vezi ce se petrece, pune-l pe un grafic la 1 minut, sau rulează un backtest vizual după metoda descrisă de tradelover undeva pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sfat LazyPawn :) . Pe forumul unde am gasit strategia , spuneau ceva de " repaint the past " ... dar nu am bagat in seama ca nu stiam ce zic :( . Au gasit un indicator care sa inlocuiasca Solar Wind. Se numeste  Fisher_m11  dar ... are o intarziere mare :D . Atasez noul indicator http://forum.vamist.ro/public/style_emoticons/default/shy.gif :

[attachment=633]

 

Multumesc inca odata pentru raspuns :D

Din păcate, Solar Wind face parte din categoria indicatorilor păcălici, care repictează trecutul. În timp real e albastru... dacă după câteva bare vede că se formează un downtrend schimbă culoarea la roşu. Când te uiţi pe un grafic, în trecut, apare grozav. În timp real nu are nici o valoare însă.

 

Ai mare grijă cu indicatorii de acest tip, mulţi s-au fript. Ca să vezi ce se petrece, pune-l pe un grafic la 1 minut, sau rulează un backtest vizual după metoda descrisă de tradelover undeva pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se comporta prea bine ... :) Oricum multumesc mult ca l-ai atasat.

 

Incercati Fisher_m11 , versiunea asta de fisher nu repicteaza trecutul. Dar cum spuneam ... are o intarziere mare .

 

Si mai adaugati RSI(12) cu nivelul de 50 . RSI il folositi ca FILTRU pentru intrare , intrati long numai daca linia este deasupra nivelului de 50 si short daca linia este sub 50 .

 

Multumesc mult pentru participare.:(http://forum.vamist.ro/public/style_emoticons/default/shy.gif:D

 

Carboon:

 

Cum se comporta indicatorul pe care l-am atasat mai sus cu sistemul trigger line?

 

Iata mai jos un thread intreg pe aceasta tema:"Triggerlines 4H trading System":

 

forex[/acronym]-tsd.com/suggestions-trading-systems/2727-triggerlines-4h-trading-system.html?highlight=trigger+line"]http://www.forex-tsd.com/suggestions-tradi...ht=trigger+line

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.