Sari la conținut

EUR/USD


maslow

Postări Recomandate

E buna parerea ta dar poti sa explici cum ai prevazut miscarea?Am vazut ca la stochastic ai folosit alti parametrii.In a 2-a poza stochasticul nu a dat semne de intoarcere, dar tu ai ai prevazut ca pretul va merge in directia up, ceea ce sa si intamplat.NU cred ca ai folosit doar ce ai pe grafic.Daca da inseamna ca ai nimerit-o :) .

Insa la prima poza nu prea ai nimerit-o, dar ai prevazut impulsiva ,lucru ce conteaza cel mai mult.Am vazut ca prima sageata rosie ai pus-o pe nivelul 61.8, indicand o eventuala respingere.Si acum vine intrebarea:Are vre-un efect ratia 61.8 atunci cand pretul vine de jos in sus?Si cand zic asta ma refer la modul in care ai trasat fibonacci.

Din cate stiu eu acea ratie ar avea efect doar cand pretul coboara, cu a facut in desenul tau, numai ca pretul s-a oprit la 76.4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna Marko.......Sa o iau de la început analiza mea e bazata pe sistemul valurilor lui Elliott, de acea stohasticul nu are o importanta in cea ce inseamna luarea de decizie ci in a filtra semnalele p-u a intra in cel mai aproape de reverse.....ce tine de stohastic modificat ....l-am testa mai mult timp asa imi convine mai mult .......e propria interpretare

Ce tine cu "Nu prea am nimerit-o" doar nu e matematica e forex si eu cred ca se permite o eroare oarecare mai ales ca targetul meu e 1.6 si mai mult ........si eroare de 50 de pipsuri eu cred ca nu e semnificativa...Ce tine de 61.8(Fibo) e doar un punct de rezitenta care a fost si daca din nou sa fac o referinta la Elliott a fost valu 4 ....acolo ar trebui să facem un mic repaus .....dar nu e !neapărat! Important este sa nimeresti in impuls si sa-l tii cea ce practic s-a intamplat.

Eu sunt nou aici .... si dacă i-mi permite ti o să-mi expun părerile si p-u vietor http://www.kolobok.us/smiles/artists/viannen/viannen_12.gif

 

In desenele de mai jos am indicat perspectiva p-u vietorul cel mai aprpiat

post-1926-1198885932_thumb.jpg

post-1926-1198885960_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Binenteles ca nu poti interpreta exact mersul pretului!Si de asemenea poti posta in continuare, nu trebuie sa ceri permisiunea numanui.

Eram curios de analiza ta deoarece pe acelasi principiu tranzactionez si eu.Intru pe impulsive si ma straduiesc sa ma abtin sa tranzactionez corectivele, deoarece de cele mai multe ori ma duce la SL.

Am putea incepe pe acest thread o analiza mai serioasa, incercand sa gasim cele mai bune oportunitati de intrare.Ce zici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la fosta mişcare am aşteptat ceva puţin o corecţie mai adânca ......nu am ajuns pala target 25 de pipsuri

Cum vad euro in amatoarele câteva zile: a timpul de ceva corecţie (vezi in imagine)

Succese in trading tuturor

post-1926-1199399992_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu tine ca va pleca in jos, dar daca ne uitam pe Daily, vedem ca tocmai s-a terminat o corectiva,si incepe o impulsiva in jos.(se vede ratia fibo .707)

Iar daca pe daily a inceput o noua impulsiva, pe H4 ar trebui sa fie tot o impulsiva in jos.Putem merge pe TF-uri mai mari.de exemplu pe Weekly:se vede ca a inceput o noua unda in jos(fie corectiva, fie impulsiva...nu ne intereseaza).Ne intereseaza faptul ca pe Daily vor trebui sa fie impulsivele in jos, iar corectivele in sus.

post-1335-1199445802_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu tine ca va pleca in jos, dar daca ne uitam pe Daily, vedem ca tocmai s-a terminat o corectiva,si incepe o impulsiva in jos.(se vede ratia fibo .707)

Iar daca pe daily a inceput o noua impulsiva, pe H4 ar trebui sa fie tot o impulsiva in jos.Putem merge pe TF-uri mai mari.de exemplu pe Weekly:se vede ca a inceput o noua unda in jos(fie corectiva, fie impulsiva...nu ne intereseaza).Ne intereseaza faptul ca pe Daily vor trebui sa fie impulsivele in jos, iar corectivele in sus.

 

Hello Marko, Scuza dar categoric nu sunt deacord cu tine....a început un impuls in sus si respectiv in jos v-or fi corectii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.