Sari la conținut

GBP/USD


maslow

Postări Recomandate

trendul daily este intr-adevar in sus. dar 4h este deocamdata in jos si pina nu iese din bull flag-ul albastru n-am de ce sa intru long.

 

eu cred c-o sa mai fie un test al liniei de trend de pe daily, in zona 1.9840. sau imi da in SL la 2.0085.

Sincer sa fiu am cam fost derutat de ultimele mişcări pe piaţa.

Si acum as zice ca de preferinţa ar fi BUY la lira.....dar sunt si variante pentru SELL....aşa ca........... :smile:

 

post-1398-1216835525_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trendul daily este intr-adevar in sus. dar 4h este deocamdata in jos si pina nu iese din bull flag-ul albastru n-am de ce sa intru long.

 

eu cred c-o sa mai fie un test al liniei de trend de pe daily, in zona 1.9840. sau imi da in SL la 2.0085.

Sincer sa fiu am cam fost derutat de ultimele mişcări pe piaţa.

Si acum as zice ca de preferinţa ar fi BUY la lira.....dar sunt si variante pentru SELL....aşa ca........... :smile:

 

Ce zici avem un steag?(analiza tehnica obişnuita) e figura de continuare a trendului.

P.S. sorry am văzut mai târziu ca ai menţionat ca e flag

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa pare, steag. doar daca nu sparge in jos directia de miscare de pe daily.

foarte parsiva perechea asta.

Editat de Scrat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa pare, steag. doar daca nu sparge in jos directia de miscare de pe daily.

foarte parsiva perechea asta.

Da! adevărat am si varianta de SELL, dar cum am mai spus am primit 2 semnale de buy confirmare clara de buy v-a fi trecerea de 2.0026 si 2.0074

Eu caut sa lichidez Sellurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta este viziunea mea pentru g-u.

- daily indica in sus. pretul evolueaza intr-un canal ascendent si pina nu iese din el se cumpara toate caderile pe h4.

- pe 4h pare a fi suport la nivelul liniei rosii. sub ea se gaseste linia de trend daily (alba). long fie la nivelul liniei rosii, cu stop sub linia suport daily; fie cind este depasita linia verde (deasupra lui 2.0075).

target posibil: 2.0210 (conform extensiei fibo); 2.0325 (rezistenta miscarii ascendente anterioare de pe daily); 2.0450 (0.618 fibo din miscarea 2.1160 - 1.9337).

post-1398-1216848656_thumb.jpg

post-1398-1216849109_thumb.jpg

Editat de Scrat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta este viziunea mea pentru g-u.

- daily indica in sus. pretul evolueaza intr-un canal ascendent si pina nu iese din el se cumpara toate caderile pe h4.

- pe 4h pare a fi suport la nivelul liniei rosii. sub ea se gaseste linia de trend daily (alba). long fie la nivelul liniei rosii, cu stop sub linia suport daily; fie cind este depasita linia verde (deasupra lui 2.0075).

target posibil: 2.0210 (conform extensiei fibo); 2.0325 (rezistenta miscarii ascendente anterioare de pe daily); 2.0450 (0.618 fibo din miscarea 2.1160 - 1.9337).

http://www.kolobok.us/smiles/icq/good.gif ce zici, zici bine. Eu o sa încerc sa anticipez evenimentele si acum la cădere care o urmărim o sa închid sellurile si o sa las numai buy. O sa încerc daca mergehttp://www.kolobok.us/smiles/icq/cool.gif
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa încerc sa anticipez evenimentele si acum la cădere care o urmărim o sa închid sellurile si o sa las numai buy. O sa încerc daca mergehttp://www.kolobok.us/smiles/icq/cool.gif

Cu "Doamne ajuta" am lichidat Sell-urile sa vedem ce se primeşte din buy-urile ramase

Cel puţin o creştere spre 2050 cred ca o sa avem

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca nu as fi sigur pe 2.05. asta in cazul in care consolidarea de la 1.93xx e sub forma de zig zag. dar daca de exemplu pe daily e o consolidare complicata in triunghi cu 5 unde? se termina sub 2.0390 si apoi o ia inapoi in jos spre 1.95.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca nu as fi sigur pe 2.05. asta in cazul in care consolidarea de la 1.93xx e sub forma de zig zag. dar daca de exemplu pe daily e o consolidare complicata in triunghi cu 5 unde? se termina sub 2.0390 si apoi o ia inapoi in jos spre 1.95.

Scuze Scuze am vrut sa scriu 2.0050. Si numai trecerea dupa 2.0072 v-a da semnal clar de buy

 

P.S. Punctul critic este 1.9895 (low-ul precedent.Aici ar trebui revăzut cauntul)

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca nu as fi sigur pe 2.05. asta in cazul in care consolidarea de la 1.93xx e sub forma de zig zag. dar daca de exemplu pe daily e o consolidare complicata in triunghi cu 5 unde? se termina sub 2.0390 si apoi o ia inapoi in jos spre 1.95.

Scuze Scuze am vrut sa scriu 2.0050. Si numai trecerea dupa 2.0072 v-a da semnal clar de buy

 

P.S. Punctul critic este 1.9895 (low-ul precedent.Aici ar trebui revăzut cauntul)

 

Caunt stricat ......!!!!!!!!! =border=
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.