Sari la conținut

Strategie simpla de reversal la h4/daily


Postări Recomandate

as zice ca inainte de 147.80 nu prea ar fi corectii. acolo e de incercat un short... sa vedem.

fantastic topicul asta!!!

 

Asteptam corectii masive la m5 si revenim cu piramidari.

post-1398-1226942575_thumb.jpg

Editat de Scrat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am atasat aici un exemplu de hedge pe m5. Aceleasi conditii de intrare: div. hidden bearish, ob, fibo cluster.

Asadar la pozitia lui oltciter long, am luat short, pana se finalizeaza corectia. Dup-aia din nou long, in directia trendului principal. Sigur ca fiind o corectie pe tf mic, n-am recomandat niciodata o asemenea intrare, in contratrendul principal. Eu cel putin nu practic asa ceva, decat de la h1 in sus. Pozitia asta are scop pur demonstrativ, ca sa vedeti ca se poate si asa ceva.

post-1465-1226950440_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nou, cateva cuvinte despre hedge. S-a vazut aseara ca 2 pozitii long, short, au avut profit simultan. Stiu ca sunt multi care critica pozitiile in hedge si ca e mult de discutat aici.

Esenta per global se rezuma la eficienta si profit. Atat timp cat e profit, teoria mai trebuie ajustata...

Ce ne intereseaza in mod particular in strategia asta (scuze ca ma repet, dar iarasi unii n-au inteles si am primit niste

bobarnaci nemeritati aseara)

Luam sa zicem o pozitie long la h4. Cum e cazul acum gbp/usd.

In interiorul ei vor fi unde h1 impulsive, h1 corective. Facem profit pe prima unda, impulsiva la h1 si n-o inchidem, o lasam ptr. maturizare la h4. Apoi profit pe h1 corectiva si o inchidem imediat dupa corectie. Apoi eventual piramidam dupa corectia la h1 si vom avea 2 pozitii long (h1 impulsive), pe trendul principal la h4.

Sper ca s-a priceput...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.