Sari la conținut

Strategie simpla de reversal la h4/daily


Postări Recomandate

Din punct de vedere teoretic, e buna unda 4.Nu trebuie neaparat sa fie una complicata.Referitor la directia trendului sunt de acord cu tine.Nici eu nu ma astept sa atinga linia de trend, de accea am oprit tranzactia pe profit micut.

Cred ca am raspuns la acea unda 4.Din moment ce piata merge in sell ca nebuna e foarte logic sa faca corectii micute, nesemnificative.Si nu cred ca o sa vedem degraba corectii sanatoase cum eram obisnuiti mai demult.....( :P ce vremuri bune erau atunci)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@MarcoTrader2007 Iti propun sa ignoram EW si numaratul undelor ca sa nu apara discutii sterile din cauza interpretarilor. Plus ca strategia asta nu se bazeaza pe EW, cum ziceam in primele posturi am incercat si eu EW o perioada, chiar cu scule profesionale si m-am potolit, din cauza ca uneori numaram 5 unde, dar alteori 7, 9, 11, etc Ce ne facem cu restul de unde? Cum le interpretam?

Editat de mfx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim lui Tavi_star, avem si contul de demo

http://www.brocompany.com/brokerage-servic...ing-conditions/

forex[/acronym]/"]http://www.brocompany.com/brokerage-services/forex/

http://www.brocompany.com/brokerage-services/cfd-on-futures/

Leverage account: 100:110.000USD

Demo account was registered in your name with the following details:

Login : 304406

Password : g1vfzeq

Investor password : 0eobvle (used only for viewing accounts, without the right to trade)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Poate sa ataseze cineva fisierul .srv din directorul "metatrader/confing" ca sa putem sa folosim MT existent pentru a ne conecta si nu fie nevoie sa downloadam si sa instalam din nou MT de la Brocompany?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate sa ataseze cineva fisierul .srv din directorul "metatrader/confing" ca sa putem sa folosim MT existent pentru a ne conecta si nu fie nevoie sa downloadam si sa instalam din nou MT de la Brocompany?

Am atasat directorul metatrader/confing si metatrader/profiles/default (cuprinde pe linga charturile de forex si futures pe metale, indici, oil, natural gas, corn).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan sa luam pulsul pietei, ca tot si-a intrerupt brusc activitatea si de cand am intrat am facut 2 pipsi si un pip profit :P

Hai sa zicem ptr. EUR/USD

Pe tf-uri mari asteptam retracement (weekly, daily, h4)

Pana acum am avut parte de spectacol la eur/usd cu intarirea usd-ului. Azi a continuat trendul frumos in jos; momentan corectie si asteptam intrarea sesiunii americane ptr. reluarea trendului.

Am pus si o poza la m5, cu explicatii

 

Facem imediat si un sumar al acestei strategii, ca poate unii au uitat sau unii n-au inteles niciodata :)

post-1465-1225111822_thumb.jpg

Editat de mfx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intalnirea unor membri vamist, ieri, la Sarata Monteoru. Normal ca au fost si peripetii si chestii pe care nu le uitam prea usor. :P

Eu, sotia mea, Tavi_star, harif si flames. Eventual o sa punem si niste poze cu noi, la sectiunea despre intalniri.

 

Ce vroiam sa zic e ca demo contul nou n-a fost facut ptr. mine, ci ptr. traderii interesati de strategia asta. Sa-si posteze tranzactiile, noi sa le urmarim si sa vedem daca e ceva de corectat/invatat. Am facut eu primele 3 tranzactii, intr-un market calm (range intraday) ca trendul principal a fost deja azi noapte si dimineata, inainte de a intra eu :)

Ptr. cei care fac urmatoarele tranzactii, rugamintea e ca fiecare sa-si scrie la comentarii, numele userului si poate cateva lamuriri despre ce incearca sa faca, gen: h1 corectiva, h4 impulsiva, etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Mfx, cand faci "recapitularea" aia, crezi ca poti pune si un template de MT si o arhiva cu toti indicatorii? O sa le atasez eu dupa aia la primul tau post de la inceputul threadului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.