Sari la conținut

Strategie simpla de reversal la h4/daily


Postări Recomandate

Am luat 2 tranzactii, una ultrafast g/j si un eur/usd la 1-2-3

Am pictat pe poza eur/usd si tendinta care cred ca se mentine in sus in perioada imediat urmatoare ptr. h4/daily corectiva.

 

P.S. Azi n-o sa fiu la calculator, dar postati tranzactiile cu incredere si luati si un printscreen daca jucati pe tf-uri mici; o sa analizam tranzactiile impreuna, diseara.

post-1465-1225263328_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat si un exemplu de piramidare la gbp/jpy, care a ramas peste noapte si l-am inchis acum ptr. ca pretul s-a oprit intr-o rezistenta/cluster fibo pe h4/h1; ar putea urma o corectie mai mare, care ar bate sl, asadar din prudenta pozitiile trebuiesc inchise in zona de rezistenta higher high.

 

 

Later edit: Am atasat o poza la h1, unde dreptunghiurile cu negru sunt ratii fibo intr-un cluster. La dreapta se vad candelele mici care arata zona de acumulare; trendul a scazut in forta si cum ziceam e posibil sa faca o corectie la h1, dupa care sa-si reia traiectoria in sus. Plus ob si divergenta clasica pe toti indicatorii.

post-1465-1225350147_thumb.jpg

post-1465-1225350411_thumb.jpg

Editat de mfx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am deschis si eu o pozitie pe eurchf la m1.

sl initial de 12 pp, securizat intre timp.

fibo clustere, conditii de ob si div pe tf respectiv.

in functie de corectia pe care o va face voi incerca si o piramidare, daca se va intoarce insa in buy, sl-ul este asigurat cu minim de pipsi.

post-1947-1225373920_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari pentru initiativa!!! am reusit in sfirsit sa intru pe contul "fierbinte"... problema e ca la capatul de lume unde ma aflu nu am nici semnal decent de internet, si nici timp sa caut un semnal decent. daca verific graficele le fac din oanda, pentru ca pe computerele unde am acces nu am cum sa instalez metatraderul :))

am sa revin in chicago dupa 9 noiembrie si sper sa mai prind si eu o parte din "petrecere"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, deci avem o corectie fata de miscarea in sus, corectie la h1 asa cum anticipasem de dimineata. Corectia inca nu s-a incheiat, mai avem o unda impulsiva in jos pe tf mic (am notat in figura, pe m5).

Apoi (de maine) putem sa revenim pe trendul in sus ca sa incheiem ciclurile mai mari h4 si daily.

post-1465-1225403054_thumb.jpg

Editat de mfx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, deci avem o corectie fata de miscarea in sus, corectie la h1 asa cum anticipasem de dimineata. Corectia inca nu s-a incheiat, mai avem o unda impulsiva in jos pe tf mic (am notat in figura, pe m5).

Apoi (de maine) putem sa revenim pe trendul in sus ca sa incheiem ciclurile mai mari h4 si daily.

Poate ma insel, dar cred ca 1 si 3 ar trebui sa fie pe bottomuri si 2 , 4 pe topuri pentru a avea o impulsiva terminata in 5 mai jos!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parola master a fost schimbata. Cei care vor sa faca tranzactii pe demo, va rog cereti parola pe PM, la mine, sau la Tavi_star daca nu sunt la calculator.

S-au intamplat cam multe ieri pe demo; multe tranzactii in bataie de joc...

Editat de mfx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.