Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

Primul concurs: 1-30 aprilie

• Please log in to reply
143 replies to this topic

#1 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1620 posts
  • Interests:Tehnologie, afaceri si investitii, fotografie

• Tranzactionez din 2007

Posted 20 March 2008 - 06:57 PM

Cei care vor sa participe sa se inscrie aici si vor primi pe mail invitatia.

Va rog sa cititi [url="http://forum.vamist.com/Concurs-de-Forex-trading-t1503.html"]anuntul "oficial"[/url]

Succes!
  • 0

#2 victor007

victor007

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 58 posts

• Tranzactionez din 2003

Posted 22 March 2008 - 07:00 PM

Suna bine.

Eu merg pe versiunea cu o luna deoarece tranzactionez de regula pe grafice cu TF ceva mai marisor. Dar sa speram ca se aduna lumea ... sau poate or fi timizi :biggrin:

Astept detaliile, coechipierii si startul :wink:
  • 0
"It doesn't matter how often you are right or wrong - it only matters how much you make when you are right versus how much you lose when you are wrong." (George Soros)

#3 astreda

astreda

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 176 posts

Posted 22 March 2008 - 09:48 PM

Ma inscriu si eu , indiferent de durata concursului ... ca vorba aia ... aspiram la titlul de traderi [extra(ordinari)] , nu de investitori seriosi :biggrin:
  • 0
Exista lucruri despre care stim ca sunt imposibil de realizat, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza. Albert Einstein

#4 dr4gos

dr4gos

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 16 posts

Posted 22 March 2008 - 10:14 PM

I'm in :biggrin: ! Ar fi de preferat un concurs pe termen lung avand in vedere ca pentru multi dintre noi tradingul nu reprezinta un job full time.
  • 0

#5 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • 1620 posts

• Tranzactionez din 2007

Posted 22 March 2008 - 10:53 PM

Ok, va dura o luna (poate pana la sfarsitul concursului gasesc si un sponsor). Schimb imediat data concursului si sapt. viitoare incep sa trimit invitatii pentru inscriere.
  • 0

#6 MarcoTrader2007

MarcoTrader2007

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 458 posts

• Tranzactionez din 2006
  • Strategie/tehnica folosita Rugaciuni

Posted 24 March 2008 - 07:40 PM

Astept invitatia!! :biggrin:
  • 0

#7 Mangusta

Mangusta

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 255 posts

Posted 24 March 2008 - 07:52 PM

Astept si eu. :biggrin:
Din moment ce nu am vazut un regulament oficial banuiesc ca o sa castige cel care termina cu cei mai mult bani in cont.
O sa incerc sa aplic o strategie de concurs , pe o tranzactie sa pun cam 70%.
O sa vedem clasamentul in fiecare zi sau la sfarsit de luna se anunta castigatorii?
  • 0

#8 Carbon

Carbon

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 163 posts

Posted 24 March 2008 - 10:42 PM

eu sper ca o sa fie si o regula de genu... daca drawdown a trecut de 20% sa iasa din concurs, (asa e in concursul ala... "PIPTOPIA LIVE") si uite asa nu o sa mai poata Mangusta sa bage 70% pe tranzactie :biggrin:
chestia asta cu 20% o sa ii faca pe participanti sa fie mai atenti la MM, deci sa faca trading nu gambling :wink:
oricum... eu as sugera pentru 50% nu 20% .
parerea mea...
  • 0
just a bunch of losers

#9 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • 1620 posts

• Tranzactionez din 2007

Posted 25 March 2008 - 05:08 PM

Am trimis primele invitatii tuturor celor care si-au anuntat participarea aici. Va rog sa verificati si in spam si in cazul in care gasiti mail-ul acolo, sa-l marcati ca "not spam". Din moment ce ati spus aici ca vreti invitatie inseamna ca nu e mail nesolicitat :biggrin:. Corect?

Va rog sa-mi spuneti daca nu ati primit sau daca aveti probleme cu inscrierea.
  • 0

#10 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • 1620 posts

• Tranzactionez din 2007

Posted 25 March 2008 - 05:12 PM

Detalii despre modul de desfasurare al concursului

Se cauta sponsori. Daca este cineva dispus sa sponsorizeze concursul, va primi o luna de promovare gratuita pe vamist.
  • 0

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.